سرویس ایمیل سازمانی

ایمیل سازمانی

سرویس ایمیل یکی از شاخصه‌های بارز کسب‌وکارهای موفق میزان بهره‌وری و بازدهی فعالیت‌های‌شان می‌باشد. مدیران موفق به خوبی می‌دانند که پیشرفت کسب‌وکارشان رابطه مستقیمی با میزان افزایش این بهره‌وری و بازدهی دارد. یکی از راه‌های افزایش بهره‌وری در سازمان توسعه هوشمندانه کاربردهای فناوری اطلاعات است.

بنابراین صاحبان کسب‌وکاری که به دنبال راه‌کارهایی برای تحقق پیشرفت کسب‌وکارشان هستند، ما به آنها سرویس ایمیل سازمانی که یکی از راه‌کارها برای بهبود فعالیت و مکاتبات بین‌سازمانی و درون‌سازمانی می‌باشد، پیشنهاد می‌دهیم

ایمیل سازمانی با سازگاری که با برنامه‌ی Outlook دارد، قادر است Outlook را تبدیل به یک اتوماسیون اداری برای یک شرکت یا سازمان کند. با ایمیل سازمانی به راحتی قادر خواهید بود وظایف کاری هر یک از همکاران و کارمندان خود را به آنها تخصیص دهید و میزان پیشرفت کار و اتمام آن وظایف را بررسی نمایید.

از مزایای سرویس ایمیل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت اتصال به دامنه سازمان
  • امکان حذف ایمیل‌های spam
  • دسترسی به سرویس ایمیل از طریق وب
  • دسترسی به سرویس ایمیل از طریق نرم‌افزار Microsoft Office Outlook
  • امکان راه‌اندازی سرویس voice mail برای ارسال پیغام‌های صوتی به کاربر
  • امکان اطلاع رسانی به کلیه پرسنل سازمان در مواقعی ارسال یک خبر فوری به پرسنل
  • قابلیت اتصال به سرویس به اشتراک‌گذاری فایل یا سرویس Skype for Business
  • دسترسی نامحدود به سرویس ایمیل با سرعتی بسیار بالاتر از سایر سرویس‌های ایمیل بر روی بستر اینترنت
  • امنیت بالای سرویس ایمیل به‌طوری‌که امکان هک کردن این سرویس وجود ندارد و کلیه ایمیل‌ها مستند می‌باشد

سرویس پیشنهادی ایمیل

یکی از قدرتمندترین و بهترین سرویس‌های ایمیل سازمانی، سرویس ایمیل شرکت مایکروسافت با نام Exchange می‌باشد. نسخه پیشنهادی جهت نصب در سازمان آخرین نسخه ارائه شده این شرکت با نام Exchange 2016 می‌باشد.

این نسخه بر روی انواع دستگاه‌ها از قبیل تبلت‌ها، گوشی‌های موبایل و کامپیوترهای شخصی سازگار می‌باشد و هر فرد می‌تواند از داخل یا خارج سازمان دسترسی به صندوق پستی‌الکترونیکی خود را داشته باشد Microsoft Exchange Server یکی از بزرگترین پروژه‌های مایکروسافت و بخشی از خط تولید Microsoft Server است که امکان ارسال، دریافت و مدیریت Email، تماس‌ها، تقویم را فراهم می‌کند. دارای ورژن‌های متعدد است.

در این سرویس قابلیت پیام‌رسان فوری میان کاربران وجود داشت که در نسخه‌های بعدی حذف شد و به جای آن می‌توان از ابزارهایی مانند Microsoft Office Live Communications Server برای این کار استفاده کرد. از جمله کاربردهای فراوان Exchange Server قابلیت راه‌اندازی Public Folder به‌منظور به اشتراک‌گذاری ایمیل‌های دریافت و ارسال شده توسط کاربران است.

نکته مهم قابلیت تعیین دسترسی کاربران جهت خواندن و یا پاک کردن و ساختن نامه‌ها و folder هاست. به صورتی که یک کاربر فقط بتواند ایمیل‌های خودش و دیگران را بخواند و پاک کند. از دیگر نکته‌های قابل بحث قابلیت اتصال چند سرور به یکدیگر و دسته‌بندی کاربران است. برای دیدن Public Folderها نیاز به داشتن نرم‌افزار Outlook و تنظیم مناسب آن داریم و نیز می‌توان توسط Web Access به فایل‌ها دسترسی داشت.

امکانات Microsoft Exchange 2019

امکان ارسال ایمیل‌های درون‌سازمانیارسال ایمیل با ظرفیت بالا و بدون محدودیت
سازگاری کامل با Outlook
امکان آرشیو ایمیل‌های شخصی
ارسال آسان ایمیل
امکان دسترسی به ایمیل شخصی خود به صورت تحت وب
امکان تعریف گروه‌های کاری
امکان ایجاد Voice Mail
امکان ارسال فکس
امکان ارسال SMS
کنترل پنل تحت وب برای مدیریت کاربران
امکان دریافت و ارسال ایمیل‌ها بر روی موبایل شخصی
تقویم شخصی به منظور مشخص کردن جلسات
سازگاری با Microsoft Lync Server
سازگاری با Microsoft SharePoint Server