سامانه‌های ارتباط تلفنی تحت شبکه VOIP

استفاده از راه‌کارهای مناسب مبتنی بر فناوری‌ها، تجهیزات و سرویس‌های پیشرفته و قدرتمند همواره یکی از اصول موفقیت و پیشرفت هر کسب و کاری می‌باشد. از طرفی سامانه‌های ارتباطی، یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک سازمان می‌باشد که ذینفعان سازمان از آن برای برقراری ارتباط با کارشناسان، مدیران فروش و بازرگانی شرکت و … استفاده می‌نمایند.
ظهور فناوری‌های ارتباطی جدید و وجود گزینه‌های متنوع در انتخاب راه‌کارهای ارتباطی از جمله Voice Over IP (VOIP)، ضرورت جایگزینی راهکارهای قدیمی را در کسب ‌و کارها بیش از پیش آشکار کرده است.

چشم‌انداز ارتباطات سازمانی هر مجموع باید شامل ارتباطات ساده‌تر، سریع‌تر و کم‌هزینه‌تر باشد.

یکی از سوالات پیش‌رو این است که به راستی راه اندازی VOIP یا سامانه تلفنی تحت شبکه چه قابلیت‌ها و مزایایی برای سازمان ما دارد؟ در ادامه به بررسی تنها چند مورد از ویژگی‌ها و مزایای کلیدی این نوع از مراکر تلفنی خواهیم پرداخت.

کاهش هزینه‌ها به کمک پیاده‌سازی VOIP شامل:

عدم نیاز به بستر زیرساختی مستقل :
همانطور که می‌دانیم برای پیاده‌سازی سیستم VOIP در یک سازمان، نیارزی به بستر زیرساختی یا کابل‌کشی جداگانه نیست و شما می‌توانید مرکز تلفنی ویپ را روی بستر شبکه (که در اکثر سازمان‌ها وجود دارد) پیاده‌سازی نمایید.

بنابراین در بسیاری از سارمان‌ها و شرکت‌ها برای نصب سیستم VOIP احتیاجی به کابل‌کشی مجدد و راه‌اندازی بستری مستقل وجود ندارد که همین امر موجب کاهش هزینه نصب سیستم تلفنی می‌گردد.

کاهش هزینه‌های تلفنی سازمان:

استفاده از سامانه تلفنی تحت شبکه در سازمان باعث می‌شود تا کارکنان برای برقراری ارتباط با دیگر کاربران حاضر در شرکت یا شعبات دیگر سازمان، از بستر مخابراتی استفاده نکنند و ارتباط خود را از طریق لینک داخلی موجود برقرار کنند که همین امر باعث کاهش هزینه‌های تلفنی یک سازمان خواهد شد.

استفاده از تلفن‌های نرم‌افزاری برای استفاده از مرکز تلفن VOIP علاوه بر تلفن‌های IP سخت‌افزاری می‌توانید از تلفن‌های نرم‌افزاری یا سافت‌فون‌ها نیز استفاده کنید که همین امر باعث کاهش هزینه‌های راه اندازی و نصب سیستم ویپ می‌گردد.

راه‌اندازی قابلیت‌ها و امکانات پیشرفته به کمک سیستم ویپ شامال:

  • اعلام کد کارشناس یا اپراتور شرکت
  • قابلیت نظرسنجی از مشتریان سازمان
  • قابلیت اتصال به سامانه‌های نرم‌افزاری مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) سازمان
  • قابلیت تماس خودکار و ارسال پیام‌های صوتی
  • پخش پیام خوش‌آمدگویی برای مخاطبان سازمان
  • مدیریت کاملا انعطاف‌پذیر تماس‌ها به کمک اعمال محدودیت بر اساس سیاست‌های سازمان
  • برقراری ارتباط و کنفرانس به صورت تصویری
  • ضبط مکالمات به صورت پیشرفته و کاملا انعطاف‌پذیر
  • ساخت تلفن گویا به صورت چند مرحله‌ای و انعطاف‌پذیر

قابلیت گسترش سیستم ویپ:

یکی از مزایا و قابلیت‌های اصلی سیستم ویپ امکان توسعه و گسترش آن در هر مقیاسی می‌باشد. زمانی که شما از سیستم تلفنی ویپ در سازمان خود استفاده می‌کنید، در صورتی که تعداد کاربران شما افزایش یابد بدون تغییر زیرساخت و تجهیزات اصلی می‌توانید قابلیت برقراری تماس از طریق سیستم ویپ را در اختیار کاربرانتان قرار دهید.

راهکارها و خدمات رستاک سامانه ویرا در راستای راه‌اندازی و توسعه VOIP
خدمات رستاک سامانه ویرا در حوزه مراکز تلفنی تحت شبکه به چند بخش اصلی شامل نصب و راه‌اندازی و توسعه ویپ و پشتیبانی VOIP به شرح ذیل تقسیم می‌گردد:

۱) نصب و راه‌اندازی و توسعه ویپ:

یکی از خدمات رستاک سامانه ویرا در راستای راه‌اندازی مرکز تلفنی ویپ، ارائه مشاوره، طراحی، پیاده‌سازی و توسعه سیستم‌های تلفنی VOIP می‌باشد.

 

کارشناسان ما ضمن بررسی وضعیت موجود سامانه‌های ارتباط تلفنی و تجهیزات موجود و نیازهای شما، راهکار متناسب با سازمان شما را برای راه‌اندزی یا توسعه VOIP ارایه می‌دهند. و در راهکار پیشنهادی استفاده از منابع و تجهیزات موجود سازمان یا شرکت شما همواره مد نظر است. چراکه مزیت ما در راهکار محور بودن ما است.

 

باعث افتخار ما است که برای کسب اطلاعات دقیق در مورد راه اندازی یا توسعه مراکز تلفنی ویپ، هزینه‌‌های مرتبط، امکان‌سنجی و … با ما تماس حاصل فرمایید.

۲) پشتیبانی VOIP

راه‌اندازی ویپ (VoIP) به صورت اصولی و حرفه‌ای بسیار مهم است، اما فراموش نکنیم که این همه موضوع نیست. سامانه‌های ویپ نیز مانند هر سامانه دیگر نیازمند نگهداری و بروزرسانی هستند.

استفاده از سیستم ویپ در طول زمان نیازها و مسائل جدیدی را برای استفاده کنندگان به شرح ذیل وجود می آورد که بهتر است توسط یک مجموعه با تخصص پشتیبانی ویپ (VoIP ) پاسخ داده شود:

افزایش یا کاهش تعداد داخلی‌ها (Extension) یا تغییر نام آنها
تغییر در شماره تلفن تماس‌های ورودی یا خروجی بسته به نیاز سازمان
سیاست‌های مختلفی روی شماره تلفن‌های شرکت در زمان‌های مختلف در خواست می‌شود.
تغییر در منشی تلفنی هوشمند یا همان IVR مثلا افزایش یا کاهش زیرمنوها و یا تغییر در شماره صف‌ها و داخلی‌های زیر منوها
آرشیو کردن مکالمات ضبط شده قدیمی و کاهش حجم سرور
قطعی‌های احتمالی در خطوط شهری آنالوگ، کارت گیت وی یا خط‌های سیپ دیجیتال
آپدیت و به روزرسانی سیستم عامل سرور یا فریمور گوشی‌های تلفنی جهت استفاده از قابلیت‌های جدید و یا رفع باگ‌های موجود
ارتباط VOIP با سامانه مدیریت ارتباط با مشتری CRM
توسعه سیستم تلفنی فعلی یا افزایش شعب و تقویت زیرساخت و …


موارد فوق تنها بخشی از مهمترین چالش‌هایی است که سازمان‌های دارای VOIP با آنها درگیر هستند و لذا نیازمند تیم کارشناس متخصص در این حوزه می‌باشد تا این مشکلات را مرتفع سازد. اما همه سازمان‌ها و شرکت‌ها نیروی IT مستقر یا متخصص VOIP ندارند.

رستاک سامانه ویرا با خدمات پشتیبانی VOIP برای رفع نیاز این دسته از مشتریان شرایط عقد قرارداد جهت پشتیبانی‌های حضوری، از راه دور و تلفنی را فراهم کرده است تا مشتریان همواره بتوانند از بهترین و به روز ترین قابلیت‌ها و ویژگی‌ها در VOIP بهرمند شوند.

پیشنهاد ما برای شما استفاده از خدمات پشتیبانی ویپ ( VoIP ) رستاک سامانه ویرا است. تیم رستاک سامانه ویرا با تکیه بر تجربیاتی که در طول پروژه‌های نصب و نگهداری و تلفیق آن با دانش کسب شده به دست آورده است، خدمات با کیفیت خود را به مشتریان ارایه می‌نماید. باعث افتخار است که به‌عنوان پشتیبان در کنار شما باشیم.