AI Transformation یا تحول هوش مصنوعی در حوزه علوم رایانش

ماسک به کارگران تسلا می‌گوید از جنون بازار سهام آزار ندهند.

ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت تسلا، در 7 ژانویه 2020، در مراسم افتتاحیه برنامه مدل Y ساخت تسلا در چین در شانگهای، چین، در کنار صفحه نمایش تصویری از خودروی تسلا مدل 3 را نشان می دهد. رویترز/آلی آهنگ/عکس فایل

28 دسامبر (رویترز) – ایلان ماسک، مدیر اجرایی شرکت تسلا (TSLA.O) به کارمندان گفت که پس از کاهش تقریبا 70 درصدی سهام این شرکت در سال جاری به دلیل نگرانی‌های ناشی از کاهش تقاضا برای خودروهای برقی و کاهش تقاضا برای خودروهای برقی، نباید از جنون بازار سهام آزارشان دهد. حواس پرتی ماسک با اجرای توییتر.

ماسک در ایمیلی که روز چهارشنبه برای کارکنان ارسال شد و توسط رویترز بررسی شد، گفت که معتقد است تسلا در بلندمدت با ارزش‌ترین شرکت روی زمین خواهد بود.

وی همچنین از کارکنان خواست تا تحویل خودروها را در پایان این سه ماهه افزایش دهند، زیرا این خودروساز تخفیف هایی را برای خودروهای خود در ایالات متحده و چین ارائه کرد.

“لطفاً برای چند روز آینده تمام تلاش خود را انجام دهید و در صورت امکان داوطلب شوید تا به تحویل کمک کنید. تفاوت واقعی ایجاد خواهد شد!” او در ایمیل گفت.

بر اساس داده های Refinitiv، تحلیلگران انتظار دارند تسلا در سه ماهه چهارم 442452 دستگاه خودرو تحویل دهد.

سقوط شدید قیمت سهام تسلا به ارزش سهام متعلق به کارمندان سازنده خودروهای برقی آسیب رسانده است. تسلا برای اکثر کارمندان از جمله کارگران کارخانه غرامت سهام ارائه کرده است.

سهام این شرکت در روز چهارشنبه پس از افت 11 درصدی در جلسه قبل در گزارش رویترز مبنی بر اینکه این خودروساز قصد دارد برنامه کاهش تولید خود را در ژانویه در کارخانه خود در شانگهای اجرا کند، دوباره افزایش یافت. این خبر نگرانی هایی را در مورد کاهش تقاضا در بزرگترین بازار خودروی جهان ایجاد کرد.

او گفت: “بیش از حد، دیوانگی بازار سهام شما را آزار ندهد. همانطور که ما عملکرد عالی را نشان می دهیم، بازار آن را تشخیص خواهد داد.”

“در دراز مدت، من بسیار معتقدم که تسلا با ارزش ترین شرکت روی زمین خواهد بود!”

تحلیلگران مورگان استنلی هدف قیمت سهام خود را از 330 دلار به 250 دلار کاهش دادند و گفتند که دو سال گذشته بیش از عرضه تقاضا در سال 2023 “به طور قابل توجهی به عرضه بیش از تقاضا معکوس خواهد شد”.

گزارش توسط Hyunjoo Jin در سانفرانسیسکو و Akash Sriram در بنگالورو. ویرایش توسط متیو لوئیس و آنیل دسیلوا

استانداردهای ما: اصول اعتماد تامسون رویترز.

—————

منبع خبر:

https://www.reuters.com/business/autos-transportation/musk-tells-tesla-workers-not-be-bothered-by-stock-market-craziness-2022-12-28/