AI Transformation یا تحول هوش مصنوعی در حوزه علوم رایانش

منابع می گویند کارخانه فاکسکان در چین که به ویروس کووید آسیب زده است، در آستانه از سرگیری تولید کامل است

لوگوی فاکسکان در خارج از ساختمان این شرکت در تایپه، تایوان در 10 نوامبر 2022 دیده می شود. رویترز/آن وانگ

تایپه، 3 ژانویه (رویترز) – دو نفر با آگاهی مستقیم از این موضوع گفتند، کارخانه آیفون‌های فاکس‌کان در شهر ژنگ ژو چین تقریباً به تولید کامل بازگشته است و محموله‌های دسامبر آن به حدود 90 درصد از برنامه‌های اولیه رسیده است.

Foxconn، به طور رسمی Hon Hai Precision Industry Co Ltd (2317.TW)، از اظهار نظر خودداری کرد.

تولید در بزرگترین کارخانه تولید آیفون های اپل (AAPL.O) در اواخر سال گذشته به شدت تحت تاثیر قرار گرفت و پس از شیوع کووید-19 و محدودیت های اتخاذ شده برای کنترل ویروس، هزاران کارگر را ترک کرد. همچنین با ناآرامی کارگران بر سر مسائل پرداختی مواجه شد.

Foxconn برای جذب کارگران جدید و متقاعد کردن کسانی که هنوز آنجا هستند، پاداش هایی ارائه می دهد. یک منبع شرکت ماه گذشته به رویترز گفت که هدف آن از سرگیری تولید کامل کارخانه در اواخر دسامبر تا اوایل ژانویه است.

یکی از این افراد در روز سه‌شنبه که به دلیل خصوصی بودن اطلاعات از افشای هویت خود خودداری کرد، گفت: «تولید تقریباً به طور کامل از سر گرفته شده است.

نفر دوم گفت که تولید تقریباً به حالت عادی بازگشته است، اما مقامات شرکت به دلیل افزایش موارد COVID-19 در سراسر چین در مورد چشم انداز محتاط هستند.

این فرد با اشاره به تعطیلات یک هفته ای که از 21 ژانویه شروع می شود، گفت: “ما انتظار داریم که موارد قبل یا بعد از تعطیلات سال نو قمری به اوج برسد.”

روز شنبه، پخش کننده دولتی استان هنان، جایی که کارخانه در آن واقع شده است، به نقل از یکی از مدیران کارخانه گفت که نیروی کار کارخانه در حال حاضر با 200000 پرسنل ثابت است و همچنین زنجیره تامین خود را تثبیت کرده است و ظرفیت تولید را قادر می سازد تا بهبود می یابند.

این کارخانه قادر است 300000 کارگر را در خود جای دهد.

مشکلات کارخانه ژنگژو مشکلاتی را که شرکت‌ها و کارگران در پایبندی به سیاست صفر چین برای مقابله با کووید-19 داشتند، برجسته کرد.

دولت مرکزی در اوایل دسامبر، پس از مشکلات فاکسکان و یک رشته اعتراض به این سیاست، به طور ناگهانی سیاست اتخاذ استراتژی زندگی با ویروس را کنار گذاشت. این حرکت با امداد گسترده مواجه شد، اما همچنین موجی از عفونت ها را در سراسر کشور تشدید کرد.

گزارش توسط ییمو لی در تایپه. نوشته برندا گوه. ویرایش توسط کریستین اشمولینگر و کریستوفر کوشینگ

استانداردهای ما: اصول اعتماد تامسون رویترز.

—————

منبع خبر:

https://www.reuters.com/technology/foxconns-covid-hit-china-plant-close-resuming-full-production-sources-2023-01-03/