AI Transformation یا تحول هوش مصنوعی در حوزه علوم رایانش

14 ترفند سریع سئو برای افزایش دید جستجو

بسیاری از سئوکاران سازمانی جدید در مورد بهبود سریع رتبه بندی موتورهای جستجویشان نیاز به راهنمایی دارند تا محتوای آنها در جستجوی ارگانیک دیده شود.
بیشتر آنها سخت در حال انجام تحقیقات کلمات کلیدی، نوشتن محتوا، ایجاد لینک، حذف مسائل فنی در سایت هستند…
هنگامی که هیچ نتیجه فوری ظاهر نمی شود، آنها متحیر می شوند که آیا چیز دیگری وجود دارد که می تواند به بالا بردن فهرست جستجوی آنها در صفحه نتایج و در اسرع وقت کمک کند!
وقتی نوبت به بهبود رتبه‌بندی می‌شود، هیچ چیز بهتر از انتشار محتوای با کیفیت بهینه‌سازی شده برای کلمه کلیدی هدف، افزایش اعتبار آن و اولویت‌بندی تجربه کاربر به جای الگوریتم نیست.
به هر حال، وقتی کاربر در گوگل جستجو می کند، می خواهید محتوای شما دیده شود.

در اینجا لیستی از تاکتیک های سئو که در ادامه متن نوشته شده را مشاهده می کنید:

1. متن ثابت را برای پیوندهای داخلی خود بهینه کنید 

2. تگ های متا را بهبود بخشید

3. موضوعات محتوایی را که صفحات رتبه‌بندی برتر شامل می‌شوند، درج کنید

4. هر صفحه را به صفحه هدف در صفحه اصلی ارجاع دهید

5. E-A-T گوگل را دنبال کنید

6. کلمات کلیدی بیشتری را در عنوان قرار دهید

7. خوانندگان را با چند رسانه ای درگیر کنید

 

آنچه در ادامه خواهید خواند:
8. بهبود خوانایی موبایل

9. از سالم بودن ساختار سایت اطمینان حاصل کنید

10. نشانه گذاری طرحواره را وارد کنید

11. دریافت بک لینک

12. تصاویر خود را بهینه کنید

13. محتوای خود را به درستی ساختار بندی کنید

14. بهینه سازی برای جعبه پاسخ

قابلیت مشاهده جستجو چیست؟

نمایان بودن جستجو، درصد ترافیک تخمینی است (موقعیت کلمه کلیدی CTR x حجم جستجو) تقسیم بر پتانسیل ترافیک (ترافیک تخمینی با فرض قرار گرفتن همه کلمات کلیدی در رتبه شماره 1).
اگر ادغام‌های مناسبی داشته باشد، می‌توانید داده‌های سایت خود را در یک ابزار تحلیلی یا پلت فرم سئو مربوطه بیابید.
به بیان ساده، امتیاز دید بر اساس رتبه بندی کلمات کلیدی شما در SERP است. این تنها یکی از معیارهایی است که باید برای ارزیابی عملکرد محتوای خود نظارت کنید.
هرچه دید سئوی شما بیشتر باشد، کلمات کلیدی با هدف بیشتری رتبه بندی می کنید.

#1. با استفاده از کلمه کلیدی در Anchor Text، صفحه هدف را با محتوای معتبر دیگر پیوند دهید

گاهی اوقات بزرگترین چالش در دستیابی به رتبه بندی کلمات کلیدی بهتر است.
مطمئناً، بسیاری از استراتژی‌ها وجود دارند که به انتقال آنچه که صفحه در مورد نظر آن است به موتور جستجو کمک می‌کنند.
اما گاهی اوقات، ممکن است لازم باشد یک قدم فراتر بروید. و اینجاست که این ترفند سئو به کار می آید.
Google ممکن است از متن بنیادی اشاره‌ای به صفحه مورد استفاده کند تا الف) معنی آن را تشخیص دهد و ب) مرتبط‌ترین کلمه کلیدی را برای رتبه‌بندی آن شناسایی کند.
در اینجا گزیده ای از مقاله سرگئی برین و لارنس پیج، “آناتومی یک موتور جستجوی وب فرامتنی در مقیاس بزرگ” منتشر شده در استنفورد، آمده است که آن را بیشتر توضیح می دهد:
” اکثر موتورهای جستجو متن یک پیوند را با صفحه ای که پیوند در آن قرار دارد مرتبط می کنند. علاوه بر این، ما آن را با صفحه ای که پیوند به آن اشاره می کند مرتبط می کنیم. این چندین مزیت دارد. اولاً، لنگرها اغلب توضیحات دقیق تری از صفحات وب نسبت به خود صفحات ارائه می دهند”.
به طور طبیعی، متن لنگر داخلی، به خودی خود یک عامل رتبه بندی بزرگ نیست. اما می‌توانید از آن برای ارسال یک سیگنال مرتبط برای کمک به Google برای درک کلمه کلیدی صفحه استفاده کنید.
این به نوبه خود ممکن است به رتبه بندی کمی بهتر تبدیل شود. یا حداقل، شانس بیشتری برای افزایش بیشتر نتایج جستجو به شما بدهد.

#2. بهبود متا تگ ها

هیچ شکی در این مورد وجود ندارد: متا تگ ها (برچسب عنوان و توضیحات متا) یک سیگنال مرتبط قوی به گوگل ارائه می دهند. و با انجام این کار، آنها به محتوای شما کمک می کنند تا رتبه های بهتری در SERP کسب کند.
مزیت دیگر بهبود متا تگ ها، پتانسیل افزایش نرخ کلیک است.
اگر برای نوشتن متا داده خود به کمک نیاز دارید، در اینجا منابع مفیدی وجود دارد:
• نحوه نوشتن توضیحات متا کامل برای سئو
• نحوه نوشتن تگ عنوان صفحه بهینه شده برای سئو
از این گذشته، رفتار جستجوی ما در حال تغییر است. اغلب، ما از اولین نتیجه ارگانیک به جای محتوایی که وعده برآورده شدن نیازهای ما را می دهد، صرف نظر می کنیم.
این نشان می دهد که می توانید با تجزیه و تحلیل و سپس پیشی گرفتن از صفحاتی که قبلاً رتبه بندی شده اند در نتایج جستجو برنده شوید.
برای مثال، با استفاده از Content Fusion، بهینه‌ساز محتوای مبتنی بر هوش مصنوعی، تجزیه و تحلیل سریعی از صفحات رتبه‌بندی برتر برای عبارت «اجاره‌های فلوریدا» انجام داده ایم.
این بلافاصله برچسب‌های عنوان و توضیحات متا برای محتوای رتبه‌بندی برتر آن پرس و جو و همچنین طول ایده‌آل و استفاده از کلمه کلیدی توصیه شده را به ما نشان می‌دهد.
می‌توان متا داده‌ها را طوری تنظیم کرد که محتوای رتبه‌بندی برتر را منعکس کند. آنها به وضوح دارند کاری را درست انجام می دهند.

#3. شامل محتوای گمشده که سایر صفحات رتبه‌بندی برتر شامل آن می‌شوند

در حالی که پیشی گرفتن از سایر وب سایت ها مهم است، همچنین مهم است که اطمینان حاصل کنید که محتوای شما برای ارائه تمام اطلاعات مورد نیاز کاربر نهایی بهینه شده است.این عمل اغلب به عنوان تکنیک آسمان خراش نامیده می شود.
این مفید است که ببینید سایر صفحات رتبه بندی برتر شامل چه مواردی در محتوای خود هستند که ممکن است از دست داده باشید.
این به معنای سرقت ادبی از سایت‌های دیگر نیست، بلکه به معنای درک محتوای مختلف رتبه‌بندی شده است که کاربر ممکن است به دنبال آن باشد.
گاهی اوقات، ممکن است محتوای کلیدی صفحه خود را از دست داده باشید، بنابراین بررسی کنید که چه صفحاتی با رتبه برتر در نسخه خود گنجانده شده اند.
هنوز هم بهتر است دیدگاه منحصر به فرد و تخصص خود را در مورد آن حوزه گمشده ارائه دهید.
برای محتوایی که قبلاً منتشر شده است، به طور دوره‌ای به عقب برگردید و ببینید که دیگران چه چیزهایی را شامل می‌شوند و چگونه می‌توانید محتوای خود را به‌روزرسانی و بهینه کنید تا معتبرترین محتوا در وب باشد.
هنگامی که صفحه شما فقط صفحه یک موتور جستجو را از دست داده است، روی این تاکتیک تمرکز کنید (معمولاً این کار را برای صفحاتی انجام می دهیم که بین رتبه های 8 تا 20 قرار دارند).
تمرکز روی محتوایی که رتبه‌ای فراتر از رتبه 20 دارد، ارزشی ندارد، زیرا، متأسفانه، رتبه‌بندی محتوا در صفحه 2 یا بیشتر معمولاً به این معنی است که شما علامت را از دست داده‌اید و تلاش‌های بهینه‌سازی تفاوت اساسی ایجاد نمی‌کند.
شاید شما روی هدف جستجوی صحیح تمرکز نکرده اید.
گاهی اوقات، می‌تواند نتیجه رقابتی بودن یک حوزه موضوعی با افراد زیادی باشد که محتوای معتبری ایجاد می‌کنند که شکستن آن بسیار دشوار است.

#4. به صفحه هدف در صفحه اصلی مراجعه کنید

در اینجا زمانی است که این یک استراتژی ایده آل است:

• یک راهنمای طولانی جدید که می خواهید از آن برای هدف قرار دادن یک کلمه کلیدی بسیار رقابتی استفاده کنید.
• صفحه دسته بندی خاصی که می خواهید برای آن رتبه بهتری در گوگل کسب کنید.
• دارایی های قابل پیوند برای کمپین ساخت لینک بعدی شما و غیره.
با چنین محتوایی، می‌خواهید Google آن را در سریع‌ترین زمان ممکن فهرست کند و مطمئن شود که در بودجه خزیدن گم نمی‌شود. ناگفته نماند، به آن اعتبار پیوند بیشتری نیز بدهید.
توصیه ما: پیوند به آن از صفحه اصلی. یک پیوند متنی به صفحه در پاورقی اضافه کنید، مطمئن شوید که در سرتاسر سایت یا جایی در کپی قرار نمی‌گیرد.
دلیل: صفحه اصلی قوی ترین دارایی شما در سایت است.
صفحه اصلی معمولاً بیشترین تعداد پیوند و ذکر را به دست می آورد. به هر حال، اکثر افرادی که به سازمان شما ارجاع می دهند از URL صفحه اصلی آن استفاده می کنند.
در نتیجه، صفحه به سرعت قوی ترین Page Authority را به دست می آورد. و از صفحه اصلی است که سایر صفحات نیز قدرت خود را به دست می آورند.
پیوند دادن به صفحه هدف خود از صفحه اصلی، مسیر توزیع آب پیوند را کوتاه می کند. این باعث افزایش اعتبار پیوندی می شود که به دست می آورد و تضمین می کند که خیلی سریعتر ایندکس می شود.

#5. E-A-T گوگل را دنبال کنید

چارچوب Google E-A-T مخفف عبارت Expertise, Authority و Trustworthiness است. هر سه برای ایجاد محتوای با کیفیت گرد هم می آیند.
هنگامی که یک کاربر در گوگل جستجو می کند، به دنبال مرتبط ترین و آگاه ترین فهرست در SERP است تا پاسخ مناسبی به او بدهد.
از آنجایی که موتور جستجو می‌خواهد کاربر نهایی را خشنود کند، اطلاعاتی را به آنها ارائه می‌کند که به احتمال زیاد به درخواست آنها پاسخ می‌دهد. برای انجام این کار، به دنبال یک متخصص در حوزه موضوعی است که محتوای معتبری داشته باشد که موضوع را پوشش دهد.
همچنین مهم است که یک موضوع را به طور کامل برای نشان دادن اقتدار پوشش دهید. این شامل ایجاد محتوای چندگانه است که بخشی از موضوع را پوشش می‌دهد، سپس آن دارایی‌ها را به یکدیگر پیوند می‌دهد تا یک خوشه موضوعی تشکیل شود.
اما چگونه می توانید یک موضوع را به طور کامل پوشش دهید، در حالی که همه افراد به طور طبیعی در دانش خود شکاف دارند؟ هیچ کس در همه چیز متخصص نیست.
اینجاست که یک بهینه‌ساز محتوای هوش مصنوعی وارد می‌شود. اجازه دهید Content Fusion را به شما نشان دهیم…

(Content Fusion ارائه‌ها باید از موضوعاتی برای درج در محتوای شما استفاده کنند.)

همه این عبارات در صفحات بالاترین رتبه برای اصطلاح ظاهر می‌شوند، بنابراین می‌توانستیم این اصطلاحات را با کمی تحقیق کشف کنیم، اما چرا ساعت‌ها صرف کاری می‌کنیم که اکنون فقط چند کلیک طول می‌کشد؟
پوشش دادن این موضوعات در محتوا، آن را با عبارت مرتبط تر می کند و اطلاعاتی را که کاربران انتظار دارند در صفحه پیدا کنند، ارائه می دهد.
Content Fusion به شما امکان می دهد محتوای معتبر را در سریع ترین روش ممکن ایجاد کنید.

#6. کلمات کلیدی بیشتری را در عنوان قرار دهید

سئوکاران معمولاً در هنگام نوشتن سرفصل ها بر روی کلمه کلیدی اصلی تمرکز می کنند. در حالت ایده آل، آنها آن را در جایی در ابتدا قرار می دهند. از آنجایی که تیتر معمولاً در تگ H1 ظاهر می شود، تأثیر آن بر رتبه بندی غیرقابل انکار است.
با این حال، یک فرمول تیتر وجود دارد که اجازه می دهد کلمات کلیدی بیشتری را اضافه کنید.
فرمول به صورت زیر است:
[تیتر شامل کلیدواژه اصلی] : [عنوان فرعی شامل. کلمه کلیدی ثانویه]
به عنوان مثال، عنوان حاصل برای صفحات محصول یا دارایی های مشابه بسیار طولانی است. دوم، به هر حال گسترش عنوان چنین صفحه ای با اطلاعات اضافی دشوار است.
توجه داشته باشید که ساختار آن از دو عنوان تشکیل شده است. اولین مورد شامل کلمه کلیدی مورد نظر شما و یک عنوان فرعی است که اطلاعات بیشتری را ارائه می دهد.

#7. برای اینکه کاربران برای مدت طولانی تری مطالعه کنند، گشایش های جذاب و چند رسانه ای را اضافه کنید

امروزه بی ربط بودن بزرگترین مشکل محتواست.
اثر بی ربطی فراتر از عدم مشارکت است، همچنین منجر به رتبه‌بندی ضعیف‌تر می‌شود.
چرا؟ زیرا هر زمان که خواننده الف) محتوای شما را نامربوط می‌بیند، و ب.) بلافاصله صفحه را ترک می‌کند، سیگنالی با کیفیت پایین به موتور جستجو ارسال می‌کند. نیازی به گفتن نیست که این برای دید سایت خوب نیست.
به همین ترتیب، افرادی که برای مدت زمان طولانی‌تری در صفحه شما می‌مانند، کیفیت بالای محتوا را به Google منتقل می‌کنند.
راه حل: جذب محتوای جذاب برای خواننده.
با یک پاراگراف آغازین قوی باز کنید و آن را با مشکلی که آنها را به سمت محتوای شما کشانده است مرتبط کنید.
از چند رسانه ای – فیلم ها، تصاویر متحرک و غیره – برای حفظ بازدیدکنندگان برای مدت طولانی تری اجتناب نکنید.