AI Transformation یا تحول هوش مصنوعی در حوزه علوم رایانش

FTX می گوید که تنظیم کننده های باهاما 296 میلیون دلار دارند، نه 3.5 میلیارد دلار از دارایی های شرکت

در این تصویر که در 13 دسامبر 2022 گرفته شده است، یک لوگوی FTX و نمادی از ارزهای دیجیتال از طریق شیشه شکسته دیده می شود. رویترز/دادو روویک/تصویر

30 دسامبر (رویترز) – FTX روز جمعه ادعاهای کمیسیون اوراق بهادار باهاما (SCB) مبنی بر اینکه رگولاتور 3.5 میلیارد دلار از دارایی های صرافی ارزهای دیجیتال ورشکسته را در اختیار دارد، رد کرد.

FTX در بیانیه ای اعلام کرد، زمانی که کمیسیون دارایی های دیجیتال FTX را در ماه نوامبر مصادره کرد، ارزش آن ها فقط 296 میلیون دلار بود. FTX از کمیسیون خواست تا “هر گونه سردرگمی” را در مورد دارایی های خود و ارزش آنها برطرف کند.

رگولاتور روند انحلال را علیه FTX Digital Markets Ltd.، واحد مستقر در باهاما این شرکت، در نوامبر آغاز کرد. FTX گفت که به دنبال بازگرداندن دارایی های توقیف شده است، زیرا FTX DM تنها یک “شرکت خدمات محلی” است که مالک صرافی FTX.com یا هیچ یک از ارزهای دیجیتال توقیف شده نیست.

SCB روز پنجشنبه اعلام کرد که بیش از 3.5 میلیارد دلار ارز دیجیتال را ضبط کرده است و این وجوه را برای بازپرداخت آتی به مشتریان FTX و سایر طلبکاران نگهداری می کند.

SCB نوع ارز رمزنگاری شده توقیف شده را شناسایی نکرده یا نگفت که چگونه ارزش گذاری شده است.

FTX روز جمعه گفت که بیشتر ارزهای رمزنگاری شده توقیف شده در قالب توکن های FTT اختصاصی FTX بوده است. به گفته FTX، ارزش توکن های توقیف شده FTT تا 20 دسامبر به 167 میلیون دلار کاهش می یابد و SCB ممکن است نتواند خریدار برای چنین سهام بزرگی پیدا کند، حتی با آن قیمت پایین تر.

SCB بلافاصله به درخواست اظهارنظر در روز جمعه پاسخ نداد.

FTX از زمان ارائه درخواست حمایت از ورشکستگی در 11 نوامبر با مقامات باهامایی اختلاف داشته است. مقامات باهامایی برای کمک به انحلال FTX DM درخواست دسترسی به سوابق FTX کرده اند، اما تیم ورشکستگی FTX در ایالات متحده گفت که آنها به مقامات باهامایی اعتماد ندارند. با آن اطلاعات

سام بنکمن-فرید، بنیانگذار و مدیر عامل سابق FTX به اتهام کلاهبرداری دستگیر شد و انتظار می رود در 3 ژانویه 2023 به قاضی ناحیه ایالات متحده، لوئیس کاپلان در دادگاه فدرال منهتن محاکمه شود. جان ری، مدیر اجرایی جدید FTX گفته است که صرافی 8 میلیارد دلار از پول مشتریان خود را از دست داده است.

گزارش توسط Dietrich Knauth و Niket Nishant; ویرایش توسط Shailesh Kuber و Daniel Wallis

استانداردهای ما: اصول اعتماد تامسون رویترز.

—————

منبع خبر:

https://www.reuters.com/technology/ftx-says-bahamas-regulators-hold-296-mln-not-35-bln-companys-assets-2022-12-30/