AI Transformation یا تحول هوش مصنوعی در حوزه علوم رایانش

راهنمایی سریع برای افزایش سرعت صفحات سایت

هیچ چیز بدتر از این نیست که خودتان بخواهید یک وب‌سایت جدید جذاب راه‌اندازی کنید و متوجه شوید که نرخ تبدیل پایین است، نرخ پرش بالا است، و مدت زمانی که طول می‌کشد تا صفحات سایت بارگذاری شوند، برای کاربران شما بسیار طولانی است.

هیچ چیز بدتر از این نیست که خودتان بخواهید یک وب‌سایت جدید جذاب راه‌اندازی کنید و متوجه شوید که نرخ تبدیل پایین است، نرخ پرش بالا است، و مدت زمانی که طول می‌کشد تا صفحات سایت بارگذاری شوند، برای کاربران شما بسیار طولانی است.

seoClarity گزارش بهینه سازی سریع سرعت را در پلتفرم ارائه می دهد و داده ها را از Lighthouse دریافت می کند. اگر می خواهید سرعت بارگذاری محتوا در سایت خود را اندازه گیری کنید، ابزاری که برای رسیدگی به هر مشکلی استفاده می کنید باید سریع باشد.

سرعت صفحه چیست و چرا مهم است؟

سرعت صفحه به مدت زمانی که طول می کشد تا یک صفحه در وب سایت شما بارگذاری شود و تمام محتوای آن صفحه نمایش داده شود، اشاره دارد. این عامل سئو تا حد زیادی بر تجربه کاربر تأثیر می گذارد و به برداشت کلی از نام تجاری شما کمک می کند، که بر روی کلیک مجدد بر روی سایت شما در آینده تأثیر می گذارد.

علاوه بر این، خزیدن ربات‌هایش در سایت‌های کندتر برای گوگل هزینه بیشتری دارد، بنابراین می‌خواهید از هرگونه مانع احتمالی برای دیده شدن سایت خود جلوگیری کنید. آمار زیر بر اهمیت داشتن سریع ترین سرعت صفحه ممکن تاکید دارد.

 • بزرگترین اقناع محتوایی: محتوای اصلی صفحه احتمالاً به درستی بارگیری شده است.
 • تاخیر ورودی اول: زمانی که کاربر برای اولین بار با سایت شما تعامل می کند تا زمانی که مرورگر می تواند به آن تعامل پاسخ دهد.
 • تغییر انباشت چیدمان: مواردی که در آن چیدمان سایت به طور غیرمنتظره ای تغییر می کند، که می تواند باعث شود کاربر به طور تصادفی روی دکمه اشتباه کلیک کند.

این تصویر از Treo مراحل مختلف بارگذاری صفحه و توانایی کاربران برای تعامل موفقیت آمیز با صفحه در هر نقطه مشخص را برجسته می کند.

این عوامل – که همگی به سرعت صفحه مربوط می شوند – با معیارهای تجربه صفحه موجود مانند سازگاری با تلفن همراه، مرور ایمن و امنیت HTTPS ترکیب می شوند تا یک سیگنال رتبه بندی جدید ایجاد کنند: سیگنال تجربه صفحه.

 

چگونه می توانم امتیاز سرعت صفحه خود را با seoClarity بررسی کنم؟

اگر کاربران مهمترین صفحات خود را به صفحات مدیریت شده شفافیت صفحه اضافه کنند، seoClarity گزارشی از امتیاز سرعت صفحه کاربران را به صورت هفتگی یا ماهانه ارائه می دهد. داده های جمع آوری شده (که از Lighthouse می آید) در این گزارش می تواند به بهبود امتیاز سرعت صفحه شما کمک کند.

 

این چیزی است که این داده ها به ما می گویند:

 1. صفحات: تعداد صفحات مورد تجزیه و تحلیل در گزارش.
 2. امتیاز سرعت دسکتاپ: میانگین امتیاز در یک نگاه برای سایت شما از صفحه سرعت Insights Google.
 3. نمودار روند: پیشرفت سرعت صفحه خود را در طول زمان و در حین انجام بهبودها دنبال کنید.
 4. داده های آزمایشگاهی: معیارهای کلیدی داده های آزمایشگاهی خود را در اینجا ببینید. این شامل First Contentful Paint، Cumulative Layout Shift و Largest Contentful Paint می شود. این امر بسیار مهم است زیرا به‌روزرسانی Core Web Vitals در اواسط ژوئن 2021 انجام شده است.
 5. مشکلات سرعت صفحه: لیستی از مهم ترین مسائل سرعت صفحه شما برای اولویت بندی اقدامات.

اکنون بیایید به موارد استفاده خاص در مورد نحوه تجزیه و تحلیل داده‌های سرعت صفحه و اینکه با این بینش‌ها چه باید کرد بپردازیم.

 

ماه به ماه یا هفته به هفته را مقایسه کنید

مشاهده روند داده ها در طول زمان به شما این امکان را می دهد که داده های در رایطه با سرعت صفحه خود را از تاریخ گذشته با مجموعه داده های جدیدتر مقایسه کنید.

 

داده های خود را با انواع محتوا تقسیم بندی کنید

برای تعیین اینکه کدام بخش از سایت نیاز به بهبود سرعت صفحه دارد، یک نوع محتوا ایجاد کنید. انواع محتوا به فیلتر تودرتوی صفحات بر اساس معیارهای متعدد با استفاده از عبارات AND OR اجازه ذخیره و استفاده مجدد را می دهد.

تمام صفحاتی که امتیاز آنها پایین است را با تعداد مسائل فیلتر کنید

باید از فیلتری استفاده کرد تا تمام صفحات با امتیاز سرعت صفحه کمتر از 50 را نشان دهد، که صفحاتی هستند که قطعاً می توانند از پیشرفت استفاده کنند. اکنون می‌توانیم ببینیم کدام یک از مسائل خاص به آن صفحات آسیب می‌زند و می‌توانیم روی اعداد در ستون «تعداد صفحات» کلیک کنیم تا ببینیم کدام صفحات تحت تأثیر قرار گرفته‌اند.

تا کنون، ما بر اساس نوع محتوا و امتیاز صفحه فیلتر کرده‌ایم و نحوه یافتن مشکلات خاص را بررسی کرده‌ایم. فیلترهای دیگری نیز وجود دارد که می توان در گزارش سرعت صفحه اعمال کرد، از جمله:

 • دستگاه (رومیزی یا موبایل)
 • URL
 • کد پاسخ
 • تگ های صفحه

همه این فیلترها را می توان به صورت جداگانه یا روی هم قرار داد تا نتایج را بیشتر بهبود بخشد. هنگامی که فیلترهای خود را اعمال کردید، می‌توانید نمودارها و داده‌های آزمایشگاهی پرطرفدار را در بالای گزارش مشاهده کنید، یا برگه «مشکلات» را به «صفحات» تغییر دهید تا هر صفحه مدیریت‌شده و امتیاز، مسائل و معیارهای مربوط به آن‌ها را آشکار کنید.

 

راه سریع برای بهبود سرعت صفحه در سایت شما

راه های زیادی برای رسیدگی به سرعت صفحه در سایت شما وجود دارد، اما این راه عنوان سریع ترین و آسان ترین راه حل برای این کار است.

زمانی را به خاطر دارید که یک تصویر کم کم بارگذاری می شد، بالاخره می توانستید آن را به طور کامل مشاهده کنید؟ این روزها همه چیز بسیار سریع‌تر است، اما زمانی که اندازه فایل بزرگ است (تصاویر با وضوح بالا معمولاً در این دسته قرار می‌گیرند) باز هم بارگذاری تصاویر نسبتاً طولانی‌تر طول می‌کشد.

برای بهبود چشمگیر سرعت صفحه خود، هم تصاویر و هم متن خود را فشرده کنید. در واقع، 25 درصد از صفحات می توانند با انجام این کار بیش از 250 کیلوبایت و 10 درصد می توانند بیش از 1 مگابایت ذخیره کنند.

 

برای بهبود بیشتر سرعت وب سایت و عملکرد وب سایت، درک مفاهیم و اصطلاحات اضافی زیر به شما کمک می کند:
 • DCL (DOMContentLoaded)این نشان می دهد که زمانی که یک مرورگر آماده اجرای هر برنامه نویسی سمت مشتری است. اساساً به زمان بارگیری کد HTML خام اشاره دارد که به متن و تصاویری که مشتری می بیند ترجمه می شود.
 • FCP (First Contentful Paint) – این مرحله زمانی را اندازه گیری می کند که اولین محتوای DOM رندر می شود، به این معنی که اولین عنصر HTML نمایش داده می شود. اساساً به مدت زمانی که طول می کشد تا هر چیزی روی صفحه نمایش داده شود، اشاره دارد که به پیچیدگی HTML شما مرتبط است. این برای محاسبه امتیاز سرعت صفحه شما استفاده می شود، که می تواند با ابزارهایی مانند Google PageSpeed Insights انجام شود.
 • AMP (صفحات موبایل تسریع شده) – یک فناوری انتشار وب سایت توسط Google که به عنوان رقیبی برای مقالات فوری فیس بوک طراحی شده است. این به شما امکان می دهد پیچیدگی وب سایت خود را به نفع سرعت قربانی کنید، که اغلب قربانی ارزشمندی برای تلفن همراه است، جایی که مشتریان برای سرعت صفحه ارزش بیشتری قائل هستند.

 

نکات کلیدی

بیایید آنچه را که تاکنون در مورد اهمیت سرعت وب‌سایت با این نکات کلیدی در مورد سرعت صفحه و PageSpeed Insights یاد گرفته‌ایم مرور کنیم:

 • سرعت صفحه به مدت زمانی که طول می کشد تا سایت شما بارگذاری شود، اشاره دارد و به شدت بر تصور کلی کاربر از برند شما تأثیر می گذارد.
 • الگوریتم گوگل از سال 2010 از سرعت صفحه به عنوان معیار استفاده کرده است – و به روز رسانی Core Web Vitals این موضوع را بیش از پیش مهم می کند!
 • یکی از راه‌های آسان برای بهبود سرعت وب‌سایت، فشرده‌سازی فایل‌های متنی و تصویری است.
 • seoClarity هر هفته یا ماه یک امتیاز سرعت صفحه به روز شده را در اختیار شما قرار می دهد، بنابراین می توانید به راحتی عملکرد وب سایت خود را دنبال کنید.