بسیاری از سئوکارهای باتجربه کار خود را دوست دارند زیرا همیشه در حال پیشرفت است، اما سرعت فزاینده به‌روزرسانی‌های Google و تغییرات SERP ممکن است سرشان را به هم بزند.

اغراق نیست اگر بگوییم که جذاب‌ترین (و سرگیجه‌آورترین) تغییرات در سئو در سال‌های اخیر مربوط به هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی بوده است، هم به دلیل استفاده گوگل و هم توسط سئوکاران (و ابزار/پلتفرم‌های آنها).

اما تعداد کمی از اعلامیه ها در زمینه هوش مصنوعی به اندازه رونمایی اخیر ChatGPT سر و صدا ایجاد کرده است.

در این پست به موارد زیر می پردازم:

 • تأثیر و پیامدهای ChatGPT و فناوری زیربنایی آن
 • روش‌های بسیاری که در آن‌ها از هوش مصنوعی/ماشین یادگیری استفاده می‌شود، مربوط به سئو هستند

ChatGPT چیست؟

ChatGPT در دسترس ترین و خیره کننده ترین پیاده سازی فناوری شرکت تحقیقاتی هوش مصنوعی است OpenAI. هدف آن این است که تجربه پیشرفته ترین تکرار چت تعاملی هوش مصنوعی را در دسترس توده ها قرار دهد.

اگر می خواهید درباره ChatGPT و تاریخچه آن بیشتر بدانید، راجر مونتی دارای نوشتن عالی در مجله موتور جستجو، جایی که او آن را به عنوان “یک ربات چت مدل زبان بزرگ که توسط OpenAI بر اساس GPT-3.5 توسعه یافته است. توانایی قابل توجهی در تعامل در قالب گفتگوی محاوره ای و ارائه پاسخ هایی دارد که می تواند به طرز شگفت آوری انسانی به نظر برسد.

ChatGPT و SEO

دو دلیل وجود دارد که به طور خاص سئوها در مورد ChatGPT بسیار مورد توجه قرار گرفته اند: این گمانه زنی که می تواند جایگزین موتورهای جستجوی سنتی مانند گوگل شود و محتوای قابل استفاده بدون دخالت نویسندگان انسانی ایجاد کند.

آیا ChatGPT یک قاتل گوگل است؟

برخی از SEO ها حدس می زنند که با توجه به توانایی آن در ارائه پاسخ های سریع، دقیق و منسجم به بسیاری از سؤالات، ChatGPT یا پیاده سازی های آینده موتور اصلی آن می تواند توسط جستجوگران نسبت به موتورهای جستجوی سنتی مانند Google ترجیح داده شود.

این تفکر به این صورت است که پاسخ‌های ChatGPT، به موازات پاسخ‌های خود گوگل، تلاش بیشتر کاربر را که در اسکن فهرستی از نتایج و قضاوت در مورد بهترین هستند، حذف می‌کند و سپس مجبور به کلیک کردن روی یک وب‌سایت خارجی است.

با این حال، چندین مشکل در این سناریو وجود دارد:

 • ChatGPT (هنوز) نمی تواند به همه سؤالات یا نیازهای کاربر پاسخ دهد. اگرچه منابع آموزشی آن بسیار بزرگ است، اما همچنان از اطلاعات بسیار کوچکتری نسبت به گوگل استفاده می کند. همچنین دانش کمی از محصولات و تجارت الکترونیکی دارد که یکی از دلایل اصلی مراجعه کاربران به گوگل است. البته، اگر این فناوری در نهایت بر روی مجموعه داده ای قابل مقایسه با گوگل اعمال شود، این اعتراض از بین خواهد رفت.
 • ChatGPT همیشه دقیق نیست. کاربران موارد زیادی را کشف کرده اند که در آن ChatGPT اطلاعات نادرست یا گمراه کننده ارائه می دهد. اگر منصف باشیم، این مشکلی است که جعبه‌های پاسخ گوگل را نیز آزار می‌دهد، اما حداقل با گوگل، کاربران می‌توانند به فراتر از جعبه پاسخ نگاه کنند تا نتایج دیگر را مطالعه کنند. (همچنین، ادعای گوگل گام های بزرگی برای بهبود دقت قطعه های ویژه خود بردارد.)

  OpenAI نسخه جدیدی از ChatGPT را در 10 ژانویه 2023 منتشر کرد، اما یادداشت های مجله موتور جستجو که هنوز محدود به اطلاعات قبل از سال 2021 است، و دریافت که هنوز در برخی از پرس و جوهای آزمایشی که قبلا شکست خورده بود، ناموفق بوده است.

خلاصه ای از قابلیت ها و محدودیت های ChatGPT (منبع)

 • ChatGPT هنوز هم بسیار وابسته به پرس و جو است. کیفیت پاسخ‌هایی که ChatGPT می‌دهد به شدت به شفافیت و ساختار دقیق پرسش‌های کاربر بستگی دارد. این امر آن را شبیه به روزهای اولیه گوگل می‌کند، زمانی که کاربران دریافتند که باید ساختار و اصلاح پرسش‌های خود را یاد بگیرند تا بتوانند پاسخ‌هایی را که می‌خواهند دریافت کنند. در سال‌های اخیر، گوگل تا حد زیادی بر این محدودیت با فناوری‌هایی مانند RankBrain و BERT غلبه کرده است که به آن کمک می‌کند هدف واقعی جستجوهای مختلف انسانی را بهتر تشخیص دهد.
 • گوگل در حال حاضر پاسخ داده است. در واقع، به نظر می‌رسد که پاسخ گوگل به هر تهدیدی که از اجرای ربات‌های چت هوش مصنوعی در نظر گرفته می‌شود، ممکن است در حال شکل‌گیری باشد. به عنوان مثال، گوگل و پروژه DeepMind آن اخیرا اعلام کردند MultiMedQA، یک مدل زبان بزرگ منبع باز برای اطلاعات سلامتی. این شامل امکاناتی برای تلاش برای بررسی اطلاعات بهداشتی برای عواملی مانند واقعی بودن، دقت، آسیب احتمالی و سوگیری است. هدف آن این است که به کاربران اجازه دهد تا با یک ربات چت به گونه‌ای که در مشاوره اولیه با یک متخصص بهداشت تعامل داشته باشند، تعامل داشته باشند. اگرچه هنوز در جستجوی Google گنجانده نشده است، مطمئناً می تواند در آینده نزدیک باشد.

البته ChatGPT و فناوری‌های مرتبط احتمالاً در آینده بر بسیاری از این محدودیت‌ها غلبه خواهند کرد، اما در این مرحله هنوز از ابزار گوگل و سایر موتورهای جستجوی سنتی عقب مانده است.

گوگل و آلفابت مادرش احتمالاً نهادهایی هستند که بیشترین سرمایه گذاری را در تحقیقات هوش مصنوعی در جهان انجام داده اند، بنابراین به نظر می رسد که آنها در تلاش هستند تا با هر چالشی که توسعه دهندگان هوش مصنوعی شخص ثالث ایجاد می کنند، مقابله کنند و از آنها غلبه کنند.

در حقیقت، گوگل در حال حاضر بسیاری از توابع مشابه آنچه ChatGPT انجام می دهد گنجانده است. به عنوان مثال، ترغیب کاربران برای وارد کردن پرسش‌های پیگیری و ارائه کمک‌هایی برای بررسی عمیق‌تر موضوع پس از پاسخ‌های فوری آن.

با این حال، ما نباید دستاورد قابل توجهی را که ChatGPT نشان می دهد کم اهمیت جلوه دهیم. محدودیت‌های فعلی آن به مرور زمان کاهش می‌یابد و تأثیر عمیقی که بر روی عموم و جوامع فناوری گذاشته است نشان می‌دهد که هوش مصنوعی مکالمه‌ای از اینجا به بعد با ما خواهد بود.

آیا ChatGPT می تواند جایگزین نیاز به نویسندگان انسانی شود؟

در طی چندین سال گذشته، سئوکاران بیشتر و بیشتر بر روی محتوا به عنوان بخشی اساسی از استراتژی سئو خود تمرکز کرده اند.

و به دلایل بسیار خوب. گوگل وابستگی خود به لینک ها را کاهش داده است و سایر اقتدارهایی که به راحتی قابل بازی هستند به نفع افزایش توانایی آن در ارزیابی مرتبط بودن، اعتبار و قابلیت اطمینان صفحات و سایت هایی که ممکن است به یک جستار معین پاسخ دهند، سیگنال می دهد.

این بدان معناست که داشتن بهترین محتوای معتبر، کامل و دقیق در صفحاتی که می خواهید رتبه خوبی داشته باشید بسیار مهم است.

خواندن توصیه می شود: آیا اتوماسیون محتوای کامل امکان پذیر است؟

اما ایجاد چنین محتوایی زمان بر و پرهزینه است. قابل درک است که سئوکاران به دنبال هر چیزی هستند که ممکن است به کاهش هزینه تولید محتوا کمک کند و در عین حال میزان محتوایی را که می توان به صفحات اضافه کرد افزایش داد.

بنابراین توانایی ChatGPT برای تولید محتوایی اصیل به نظر می رسد که حداقل در نگاه اول به نظر انسان نوشته شده است، به نظر می رسد معادل کشف غازی است که تخم های طلایی می گذارد. توانایی آن در تولید اشکال متنوع محتوا، مانند پرسش‌های متداول، خلاصه‌ها، جداول داده‌ها و غیره را به آن اضافه کنید، و به نظر می‌رسید که راه‌حلی برای مشکلات محتوایی ما باشد.

با این حال، همانطور که مشخص است، این نوشدارویی برای مشکلات تولید محتوا ما نیست که برخی ممکن است امیدوار باشند. در اینجا برخی از دلایل آماده نبودن ChatGPT به عنوان تولید کننده محتوا برای سایت ها آمده است:

 • ChatGPT معمولاً قابل اعتمادترین آشکارسازهای هوش مصنوعی را خراب می کند. همانطور که تلاش برای ایجاد محتوای تولید شده توسط ماشین معتبر افزایش یافته است، همچنین یک صنعت خرد کامل به شناسایی آن اختصاص یافته است. گلن گیب گردآوری کرد فهرستی جامع از بهترین آشکارسازهای محتوای هوش مصنوعیو نشان می دهد که محتوای ChatGPT بدون تغییر توسط انسان به طور مداوم توسط بهترین آشکارسازها علامت گذاری می شود. از زمان نگارش این مقاله، به نظر می‌رسد که وارد نوعی تشدید مسابقه تسلیحاتی شده‌ایم، زیرا کاربران هک‌های مختلفی را آزمایش می‌کنند (مانند داشتن یک هوش مصنوعی دیگر برای بازنویسی محتوای اولین هوش مصنوعی، با نرم‌افزار تشخیص جدید یا بهبودیافته و سپس ظهور بسیاری از این تلاش‌ها. .

نمونه ای از خروجی از یک آشکارساز متن AI از پست گلن گیب (استفاده شده با اجازه)

 • ChatGPT گاهی اوقات نادرست است… یا بدتر. همانطور که ChatGPT در ارائه یک پاسخ اساسی به یک سوال و معتبر ساختن آن خوب است، آزمایش کنندگان بیشتر و بیشتری گزارش می دهند مشاهده اطلاعات آشکارا نادرست یا گمراه کننده در پاسخ های خود. حتی بدتر از آن، شناخته شده است پاسخ های نژادپرستانه یا جنسیتی ایجاد کنید. برخی از آن‌ها می‌توانند به نحوه چارچوب‌بندی سؤالات کاربران مربوط باشند، بنابراین سازندگان ربات چت هوش مصنوعی باید توانایی خود را برای درک بهتر هدف واقعی سؤالات بهبود بخشند.
 • ChatGPT در استاندارد EEAT گوگل بد است. در آن جدیدترین نسخه گوگل در دستورالعمل‌های ارزیابی‌کننده کیفیت خود، همچنان تاکید می‌کند که برای موضوعی که پاسخ‌ها برای کاربران مهم است، باید شواهدی مبنی بر تجربه (اول “E”) یا تخصص (دوم “E”) برای نویسنده یا محتوای مربوط به موضوع. محتوای ChatGPT هیچکدام را نمایش نمی دهد. معمولاً برای موضوعات پیچیده‌تر، پاسخ‌های آن مانند پاسخ‌هایی است که از یک نویسنده عمومی که برای انجام چند جستجوی Google و جمع‌آوری برخی اطلاعات جمع‌آوری‌شده در پاراگراف‌ها تعیین شده است، دریافت می‌کنید.
 • ChatGPT احتمالاً از سیستم محتوای مفید Google عبور نمی کند. گوگل خود را معرفی کرد سیستم محتوای مفید در آگوست 2022 وارد الگوریتم های رتبه بندی خود شد و در دسامبر آن را به روز کرد. این الگوریتم به طور خاص برای شناسایی و بی ارزش کردن صفحات (و احتمالاً کل سایت‌ها) که محتوایی «نوشته شده توسط انسان برای انسان» ندارند، طراحی شده است. اگر آشکارسازهای هوش مصنوعی شخص ثالث ذکر شده در بالا در انجام این کار خوب هستند، می توانید شرط ببندید که گوگل حتی بهتر است.
 • محتوای ChatGPT واترمارک خواهد شد. OpenAI و بسیاری دیگر از توسعه دهندگان چت ربات هوش مصنوعی به طور داوطلبانه در توسعه آن شرکت می کنند سیستم های واترمارکینگ به طوری که محتوای هوش مصنوعی خودشناس باشد. این سیستم‌ها الگوهای مشخصی از نشانه‌گذاری و انتخاب کلمه ایجاد می‌کنند که برای انسان غیرقابل تشخیص است اما توسط ماشین‌هایی که کلید را می‌دانند به راحتی قابل تشخیص هستند.

نتیجه گیری من این است که حداقل به شکل فعلی، ChatGPT و موتور زیربنایی GPT-3 آن نه تهدیدی برای موتورهای جستجوی سنتی هستند و نه راه حل مناسبی برای ایجاد محتوایی که احتمالاً در گوگل رتبه بندی می شود.

با این حال، گوگل جان مولر اخیراً توضیح داده است که گوگل نیست در برابر محتوای هوش مصنوعی فی نفسه مشکل این است که محتوای هوش مصنوعی نمی تواند استانداردهای گوگل را برای محتوایی که باید در جستجو رتبه بندی کند، برآورده کند. اما مولر ادامه داد که اگر در مقطعی هوش مصنوعی بتواند محتوایی تولید کند که این استانداردها را داشته باشد، گوگل به منبع محتوا اهمیتی نخواهد داد.

لازم به ذکر است که OpenAI قصد دارد GPT-4 را در سال 2023 منتشر کند، که پایگاه اطلاعاتی خود را بیشتر به روز می کند و بدون شک پیشرفت های زیادی در خروجی ChatGPT ایجاد می کند.

بنابراین آیا ChatGPT برای SEO کاربرد دارد؟

حتی با وجود محدودیت‌ها و اخطارهای ذکر شده در بالا، ممکن است راه‌هایی وجود داشته باشد که ChatGPT می‌تواند برای سئو مفید باشد، به ویژه به عنوان بخشی از گردش کار تولید محتوا. در حالی که مشارکت انسان هنوز برای محتوای با کیفیت غیرقابل جایگزین است، ابزارهایی مانند ChatGPT می‌توانند بخشی از “کار خرخر” را از این روند حذف کنند.

در اینجا چند راه وجود دارد که ChatGPT می تواند برای تولید محتوا مفید باشد:

 • تحقیق موضعی پایه: هنگام بررسی یک موضوع جدید، برخی از پرس و جوها در ChatGPT می توانند ایده هایی برای تحقیقات بیشتر به شما ارائه دهند یا ساختاری اساسی برای سوالات شما پیشنهاد کنند.
 • خلاصه کردن متون بزرگ: با یک افزونه مرورگر مانند Summarize می توانید خلاصه ای از مقالات بزرگ آنلاین را از ChatGPT دریافت کنید.
 • ایجاد یک پرسش متداول: می توانید متن را در ChatGPT وارد کنید و از آن بخواهید که آن را به یک پرسش متداول تبدیل کند. در اینجا مثالی وجود دارد که از آن درخواست کردم تا از پاسخ خود به سؤال من یک سؤال متداول ایجاد کند: «مکانیک کوانتومی را توضیح دهید»:

 • فرمول های RegEx و Excel را ایجاد کنید: ChatGPT در واقع می تواند عبارات منظم و فرمول های پیچیده اکسل را از دستورالعمل های ساده انگلیسی شما بسازد. (دیدن این پست مجله موتور جستجو برای نمونه.)
 • ایجاد متن شروع: از ChatGPT برای ایجاد متن آغازین استفاده کنید که سپس در یک خلاصه محتوا به یک نویسنده واجد شرایط اختصاص دهید. نکته حرفه ای: کاربران seoClarity می توانند خروجی ChatGPT را با موضوع اصلی مشخص شده در Content Fusion قرار دهند و یک خلاصه محتوای کامل شامل موضوعات و کلمات کلیدی که باید گنجانده شوند، تولید کنند.

متن ChatGPT در seoClarity Content Fusion درج شد

برای فهرستی حتی بزرگتر از استفاده های احتمالی SEO برای ChatGPT، من این منبع را توصیه می کنم از Aleyda Solis.

از آنجایی که، همانطور که در بالا مشخص کردیم، خروجی خام ChatGPT (هنوز) محتوایی را ارائه نمی دهد که با دستورالعمل های کیفیت Google مطابقت داشته باشد، بهترین استفاده از آن در حال حاضر ممکن است به عنوان دستیار برای نویسندگان انسانی واجد شرایط باشد.

سایت‌هایی که بر محتوای ویرایش‌نشده هوش مصنوعی تکیه می‌کنند احتمالاً نمی‌توانند رتبه‌بندی خوبی داشته باشند، مخصوصاً برای شرایط رقابتی.

توصیه ما:

سئوکاران سازمانی باید به هر چیزی که به عنوان یک “گلوله جادویی” برای سئو تبلیغ می شود با مقدار زیادی شک و تردید برخورد کنند. موقعیت‌یابی و ترافیک ارگانیک آن‌ها بسیار ارزشمندتر از آن است که در استراتژی‌های اثبات‌نشده به خطر بیفتد، به خصوص زمانی که، مانند محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی در حال حاضر، به نظر واضح است که نتیجه مطابق با استانداردهای Google نیست و ممکن است به راحتی توسط آنها شناسایی شود.

همانطور که گفته شد، تکرار فعلی ChatGPT سزاوار توجه زیادی است که دریافت کرده است. فراتر از سوال، این یک پیشرفت بزرگ در قابلیت‌های چت بات است. سئوهای سازمانی باید در حین توسعه آن را زیر نظر داشته باشند.

اینجا یک نمودار توسط مارک ویلیامز-کوک در توییتر منتشر شد که یک سناریوی احتمالی برای حال و آینده ChatGPT را ترسیم می کند. با پیشرفت فناوری، ممکن است برخی استفاده های خردمندانه از آن تضمین شود.

فراتر از محتوای هوش مصنوعی: سایر برنامه های کاربردی سئوی هوش مصنوعی

در حالی که ChatGPT در حال حاضر توجه ما را به برنامه های کاربردی مرتبط با محتوا از فناوری AI معطوف کرده است، نباید فراموش کنیم که هوش مصنوعی کاربردهای بسیار دیگری در رابطه با SEO دارد.

هوش مصنوعی و خود گوگل

مطمئناً گسترده ترین و عمیق ترین برنامه های کاربردی یادگیری هوش مصنوعی/ماشین در دنیای سئو توسط خود گوگل ایجاد می شود. من در اینجا فقط به این موضوع می پردازم که قبلا بوده است به خوبی در جای دیگر پوشانده شده استو البته جنبه سئو هوش مصنوعی است که ما کمترین کنترل را روی آن داریم.

به نظر می رسد هدف کلی استفاده گوگل از هوش مصنوعی حول محور درک هدف کاربر و ارتباط و اعتبار محتوا باشد و این دو را بهتر و بهتر با هم تطبیق دهد.

در اینجا یک نظرسنجی سریع از برخی از برنامه های عمومی شناخته شده گوگل در زمینه یادگیری ماشینی/AI آورده شده است:

 • رتبه بندی مغز به گوگل کمک می کند تا بفهمد کلماتی که جستجوگران استفاده می کنند چگونه با موجودیت ها و مفاهیم مرتبط هستند.
 • تطابق عصبی هم به پرس و جوها و هم به محتوا نگاهی وسیع تر و متنی تر دارد.
 • برت یک سیستم پردازش زبان طبیعی است که به گوگل کمک می کند تا معنای کلمات مورد استفاده در پرس و جوها را بهتر درک کند.
 • مامان به گوگل کمک می کند تا نحوه کار زبان ها را بهتر درک کند.

هوش مصنوعی و تحقیق کلمات کلیدی

شناسایی کلمات کلیدی که سایت شما باید روی آنها تمرکز کند در طول سال ها به یک کار پیچیده تبدیل شده است.

روزهایی که قرار دادن یک کلمه کلیدی در یک صفحه به اندازه کافی باعث ایجاد تفاوت در رتبه بندی گوگل می شد، مدت ها گذشته است. با ابزارهای هوش مصنوعی ذکر شده در بالا، گوگل قادر است فراتر از کلمات کلیدی در یک صفحه نگاه کند تا ارتباط و کامل بودن محتوا را در رابطه با جستارهای احتمالی ارزیابی کند.

علاوه بر این، تعداد کلمات کلیدی بالقوه برای هر موضوع مشخص همیشه در حال افزایش است.

بنابراین نتیجه می‌شود که تحقیقات کلمه کلیدی ما باید پیچیده‌تر شود، در حالی که می‌تواند مقیاس عظیم محتوای موجود برای یک موضوع را نیز در نظر بگیرد.

seoClarity با کاربردهای پیشرو در صنعت هوش مصنوعی/یادگیری ماشینی برای بیش از برآورده کردن نیازهای تحقیقات کلمات کلیدی سازمانی در سال 2023، از پس این چالش برآمده است.

ما شبکه تحقیق بزرگترین و تازه ترین مجموعه داده از کلمات کلیدی مبتنی بر صنعت در این سیاره است. ما از هوش مصنوعی هم برای تعیین کلمات کلیدی برای افزودن و ردیابی و هم در تعیین مواردی مانند هدف جستجو، رقبای جستجوی واقعی و حجم جستجوی واقعی استفاده می‌کنیم (این مورد از یک الگوریتم اختصاصی پیچیده با استفاده از داده‌های جریان کلیک مخلوط با منابع دیگر).

مرکز شبکه تحقیقاتی seoClarity

seoClarity’s کاوشگر موضوع با بیش از 30 میلیارد موضوع و بیش از یک میلیارد موضوع در هر ماه، بزرگترین موتور تحقیق موضوعی موجود است. ما از هوش مصنوعی در تاپیک اکسپلورر برای ایجاد قابلیت های فوق العاده مفیدی مانند مسابقه هوشمند، که با استفاده از ابزار اختصاصی ما، کلمات کلیدی مرتبط را پیدا می کند شباهت قصد™️ برای نشان دادن اینکه چقدر مخاطبانشان با موضوع شما همپوشانی دارند.

هوش مصنوعی و بهینه سازی محتوا

عواملی که باعث می‌شود یک محتوا بیشتر در رتبه‌بندی خوب قرار بگیرد، پیچیده و متغیر هستند. چگونه متغیر هستند؟ گوگل به ما گفته است که این روزها الگوریتم رتبه‌بندی آن در واقع ترکیبی از الگوریتم‌های مجزای زیادی است که در طول هر جستجوی خاصی به کار می‌روند، بسته به هدف، زمینه و بسیاری از عوامل دیگر متفاوت است.

اگر هوش مصنوعی نبود، سازندگان محتوای ارگانیک به سادگی حدس می زنند.

seoClarity از هوش مصنوعی در استفاده می کند ترکیب محتوا مهندسی معکوس ویژگی‌های محتوای با رتبه‌های برتر برای راهنمایی نویسندگان در آنچه که باید انجام دهند تا محتوایی ایجاد کنند که احتمالاً رتبه خوبی داشته باشد. ما از این اطلاعات برای تولید یک امتیاز محتوا استفاده می کنیم که در زمان واقعی به روز می شود زیرا نویسنده شما پیشنهادات ما را برای بهبود محتوا ترکیب می کند.

امتیاز محتوا در Content Fusion

هوش مصنوعی و آینده سئو

یک قطعیت در مورد هوش مصنوعی و نقش آن در سئو این است که اینجا بماند. چه به مقیاس کاری که گوگل انجام می دهد و چه به مقیاس یک وب سایت سازمانی نگاه می کنیم، مقدار داده ها، تجزیه و تحلیل بینش و اجرا که مدت ها پیش انجام می شد فراتر از ظرفیت های حتی بزرگترین تیم های SEO حرکت کرده است.

شکی نیست که قابلیت‌های ابزارها و خدمات مبتنی بر هوش مصنوعی در سال‌های آینده همچنان در حال افزایش است. مانند بسیاری از نوآوری های تکنولوژیکی، ما نه باید از آن بترسیم و نه نادیده بگیریم. درعوض، سئوکاران عاقل بر تشخیص این که این فناوری واقعاً به آنها کمک می کند تا کارهای بیشتری را در مقیاس انجام دهند و در عین حال از عناصری که همیشه به قضاوت و مداخله انسانی نیاز دارند آگاه باشند، تمرکز خواهند کرد.

در حال حاضر، هوشمندانه‌ترین حرکت ممکن است سرمایه‌گذاری بر روی ابزارها و پلتفرم‌های سئو باشد که از هوش مصنوعی به روش‌هایی استفاده می‌کنند که به خوبی آزمایش و اثبات شده‌اند. seoClarity از این جنبه متمایز است و هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی را در بر می گیرد تا شما را از داده ها به بینش ها و اقدامات در سرعت و مقیاس سازمانی سوق دهد.