اولین چیزی که در این لیست SERP متوجه می شوید چیست؟

رتبه‌بندی ستاره‌ها، رتبه‌بندی کلی، و تعداد بالای بررسی‌ها، این مکان بهترین خرید را قابل اعتماد نشان می‌دهد.

این عناصر هستند بررسی نشانه گذاری طرحواره در این صفحه، و به افزایش دید آنلاین، ایجاد اعتماد و جلب توجه بیشتر به فهرست SERP شما کمک می کند.

با افزایش روزافزون SERP بصری و فهرست‌های ارگانیک منظم که بیشتر به پایین صفحه فشار می‌آورند، طرح بررسی نه تنها اعتبار بیشتری را به ارمغان می‌آورد، بلکه فضای پیکسل بیشتری را در SERP به ارمغان می‌آورد.

در این پست، شما یاد خواهید گرفت که Review Schema چیست و چگونه آن را در یک سایت بزرگ، حتی بدون منابع توسعه دهنده یا فشاری بر پشته فناوری خود، مستقر کنید.

طرحواره مرور چیست؟

طرح مرور به شما کمک می کند تا داده هایی مانند نظرات واقعی کاربر، رتبه بندی محصول و موارد دیگر را در سایت خود نشانه گذاری کنید.

همانطور که گوگل این محتوا را می خزند و فهرست می کند، آن را انتخاب می کند و از آن نشانه گذاری برای درک بهتر محتوای صفحه استفاده می کند و همچنین از این اطلاعات برای بهبود لیست های جستجوی شما استفاده می کند.

این مثال از فهرستی را در نظر بگیرید که دارای طرح بررسی است که تأثیر نشانه گذاری را بر روی دید فهرست نشان می دهد.

این یکی از دلایلی است که SEO ها طرح بازبینی را اجرا می کنند تا آنها را واجد شرایط برای نتایج غنی کند دید آنلاین آنها را افزایش دهید.

با طرح بازبینی، می‌توانید رتبه‌بندی‌ها و نظرات را در فهرست‌های SERP و محلی نمایش دهید. بنابراین مشتریان بالقوه شما می توانند مستقیماً در SERP درباره محصول، خدمات یا تجارت شما اطلاعات بیشتری کسب کنند.

در نتیجه، طرح بازبینی ممکن است به شخصی کمک کند فهرست شما را نسبت به فهرست دیگری انتخاب کند.

بررسی ها و رتبه بندی ها نیز باعث ایجاد اعتماد می شود. طرح بازبینی از بازخورد واقعی مشتریان واقعی استفاده می کند. همانطور که به زودی خواهید دید، همچنین می توانید از آن اطلاعات با نام بازبین و سایر عناصر نشانه گذاری پشتیبانی کنید تا اعتبار آن را حتی بیشتر افزایش دهید. این به افرادی که بالقوه علاقه مند به کسب و کار شما هستند کمک می کند بدون بازدید از سایت شما یا تعامل با شما به روش دیگری یاد بگیرند که دیگران در مورد شما چه فکر می کنند.

افزودن نام بازبین به نشریات بزرگ کمک می‌کند لایه‌ای از اختیارات را به فهرست خود اضافه کنند. ارائه نظرات اینفلوئنسرها و نمایش نام آنها در لیست احتمالا توجه بیشتری را از سوی جستجوگر جلب می کند.

نشانه گذاری ساختار یافته همچنین به شما کمک می کند تا پنل دانش را ارتقا دهید. گوگل اطلاعات خود را از نشانه گذاری در یک صفحه می گیرد. بنابراین، اگر تصمیم بگیرد رتبه‌بندی‌ها و نظرات را در آنجا نمایش دهد، آن را از طرح نقد شما خارج می‌کند.

به طور خلاصه، اجرای طرح بررسی به شما کمک می کند:

 • حضور خود را در SERP افزایش دهید،
 • به مشتریان دلیل دیگری برای کلیک بر روی فهرست شما ارائه دهید، و
 • در برند و محصولات خود اعتماد و اعتبار ایجاد کنید.

خواندن توصیه می شود: نگاهی به طرح محصول برای سئوی تجارت الکترونیک

نشانه گذاری طرح مروری چگونه به نظر می رسد

Schema.org یک زبان نشانه گذاری فوق العاده قدرتمند است که به شما امکان می دهد ابرداده های ساختار یافته را به بسیاری از عناصر صفحه مختلف اضافه کنید. با طرحواره، موتورهای جستجو محتوای شما را بهتر درک می کنند و از آن برای نمایش اطلاعات اضافی در مورد صفحه شما در SERP ها استفاده می کنند.

خواندن توصیه می شود: Schema چیست و آیا برای سئو مهم است؟

به عنوان مثال، در اینجا مثالی آورده شده است که اطلاعاتی در مورد نویسنده یک بررسی علامت گذاری شده با طرحواره نشان می دهد.

علاوه بر این، طرح بازبینی به تعریف رتبه‌بندی و بررسی برای چندین نوع اطلاعات کمک می‌کند:

 • رتبه بندی رویدادها
 • صفحات محلی و شعب محلی زنجیره های سراسری
 • بررسی و رتبه بندی محصول
 • رتبه بندی دستور غذا
 • نقد کتاب، فیلم یا دوره و بسیاری موارد دیگر.

در هر مورد، چندین عنصر وجود دارد که می توانید با زبان ساخت یافته علامت گذاری کنید. حالا بیایید به آنها نگاه کنیم.

دعوت به اقدام جدید

نشانه گذاری طرحواره – بررسی در مقابل ویژگی های رتبه بندی جمع

دو نوع ویژگی طرحواره بررسی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

بررسی طرحواره ویژگی‌هایی را تعریف می‌کند که به Google می‌گوید دیگران درباره محصول، شعبه محلی و غیره شما چه فکری می‌کنند و چگونه به آن امتیاز می‌دهند.

مهمترین ویژگی های بررسی عبارتند از:

ویژگی طرحواره

ضروری؟

نویسنده

آره

مورد بررسی شد

آره

itemReviewed.name

آره

بررسی امتیاز

آره

بررسی امتیاز.
ارزش رتبه بندی

آره

datePublished

نه توصیه می شود

بررسی امتیاز.
بهترین امتیاز **

نه توصیه می شود

بررسی امتیاز.
بدترین امتیاز **

نه توصیه می شود

AggregateRatingاز سوی دیگر، ویژگی‌هایی را تعریف می‌کند که رتبه‌بندی‌های انبوه یک شعبه یا محصول را بر اساس رتبه‌بندی‌ها و بررسی‌های متعدد نشان می‌دهد.

در اینجا ویژگی هایی وجود دارد که این نوع طرح بازبینی تعریف می کند:

ویژگی طرحواره

ضروری؟

مورد بررسی شد

آره

itemReviewed.name

آره

تعداد امتیاز*

آره

تعداد بازبینی*

آره

ارزش رتبه بندی

آره

بهترین امتیاز **

نه توصیه می شود

بدترین امتیاز **

نه توصیه می شود

نحوه ایجاد نشانه گذاری طرح مروری

به طور معمول، ساده‌ترین راه برای افزودن آن نشانه‌گذاری به صفحه، تغییر دستی بخش‌های مربوطه از کد آن است.

در این گزینه، شما به کد HTML موجود در هر صفحه دسترسی پیدا می‌کنید و به صورت دستی بخش‌های مربوطه آن را با علامت‌گذاری طرح بررسی صحیح می‌پیچید.

جایگزین استفاده از ابزاری مانند Schema.dev. این افزونه ساده رایگان کروم به شما امکان می دهد داده های ساختاریافته را برای بیش از 40 نوع طرحواره در هر صفحه وب ایجاد کنید.

با Schema.dev، فقط روی عناصری که می‌خواهید با Schema علامت‌گذاری کنید، اشاره می‌کنید و کلیک می‌کنید، و ابزار یک نشانه‌گذاری ساختاری JSON-LD با فرمت کامل را برای کپی و جای‌گذاری در صفحه شما خروجی می‌دهد.

به عبارت دیگر، ساخت نشانه گذاری طرحواره نسبتاً آسان است. با این حال، استقرار آن در مقیاس در یک سایت سازمانی با صدها هزار صفحه، جایی است که مبارزه نهفته است.

ما اغلب در مورد این مبارزات می شنویم. مثلا، 92 درصد سئوکاران سال گذشته مورد بررسی قرار گرفتیم به ما گفت که آنها نمی توانند این کار را انجام دهند زیرا آنها فاقد برنامه نویس یا منابع مهندسی هستند.

اما چگونه می تواند متفاوت باشد؟ به طور معمول، تیم های SEO نمی توانند کد را از طریق CMS خود تغییر دهند. تیم توسعه دهنده شما، در عین حال، اهمیت افزودن آن نشانه گذاری را درک نمی کند و معمولاً آنقدر شلوغ است که نمی تواند چنین پروژه های وقت گیر سئو را اولویت بندی کند.

سپس، بحث مقیاس وجود دارد.

 • صفحات بسیار زیادی برای اضافه کردن نشانه گذاری به صورت دستی وجود دارد. حتی یک تیم از توسعه دهندگان نمی توانند طرحواره را در یک بازه زمانی معقول در سایت شما اضافه و حفظ کنند.
 • و افراد زیادی آن صفحات را به طور منظم ویرایش می کنند. در نهایت، شخصی مجبور است تغییراتی ایجاد کند که طرحواره شما را شکسته و شما را مجبور به شروع مجدد کند.
 • منابع توسعه و پشته فناوری محدود به پیاده سازی است این و سایر عناصر نشانه گذاری طرحواره بسیار مهم است.

اگر این به نظر شما می رسد، شما تنها نیستید.

بسیاری از سئوکاران سازمانی با اجرا مشکل دارند. آنها فاقد فناوری و امکان خرید تیم توسعه دهنده برای پروژه هایی مانند طرح واره هستند و در نتیجه هرگز انجام نمی شود!

با راه اندازی Schema Optimizer، در واقع می توانید نشانه گذاری طرحواره را به سایت سازمانی خود اضافه کنید – به سرعت و بدون محدود کردن منابع توسعه دهنده.

نحوه استقرار طرح بازبینی در مقیاس

Schema Optimizer جدیدترین فناوری seoClarity است که به SEO اجازه می دهد تا داده های ساختار یافته را در سرتاسر سایت یا در بخش هایی از یک وب سایت به تنهایی مستقر و مدیریت کند. به علاوه، انجام این کار نیازی به دانش فنی ندارد و کل فرآیند بیش از چند کلیک طول نمی کشد.

تنها کار توسعه دهنده مورد نیاز برای استفاده از Schema Optimizer اضافه کردن یک قطعه کد JS به وب سایت شما است. پس از انجام این کار، می توانید به راحتی یک طرحواره جدید را در صفحات مستقر کنید و آن را آزمایش کنید تا ببینید آیا همه چیز کار می کند یا خیر.

برای افزودن طرحواره به یک صفحه، فقط باید ویژگی های مرتبط را در رابط Schema Optimizer اضافه کنید، و این ابزار نشانه گذاری را در صفحه برای شما مستقر می کند.

همچنین می توانید داده های ساخت یافته را بر اساس معیارهای مختلف در کل سایت یا بخش های آن مستقر کنید:

 • URL های واحد، در صورتی که می خواهید نشانه گذاری را در یک صفحه خاص اضافه یا مدیریت کنید.
 • URL هایی که با یک الگوی خاص مطابقت دارند، به عنوان مثال، example.com/products
 • نشانی‌های اینترنتی با بیان منظم (الگوهای RegEx_ که به زیرمجموعه‌هایی از URLهای پیچیده اجازه می‌دهد با هم تطبیق داده شوند؛ به عنوان مثال، example.com/wine/merlot-red-wine/australia

به طور طبیعی، Schema Optimizer به شما اجازه می دهد تا هر نوع داده ساختاریافته را مستقر کنید، نه فقط علامت گذاری مرور:

 • صفحه وب
 • سازمان
 • صفحه پرسش و پاسخ
 • تولید – محصول
 • مرور
 • … و هزاران مورد دیگر.

خواندن توصیه می شود: انواع نشانه گذاری طرحواره در سئو

چگونه طرح نقد خود را آزمایش کنیم

پیاده‌سازی طرحواره تنها اولین مرحله از فرآیند غنی‌سازی فهرست‌های جستجوی شما با رتبه‌بندی و بررسی است.

هنگامی که نشانه گذاری را اضافه کردید، باید آن را تأیید کنید و مطمئن شوید که هیچ خطایی مانع از انتخاب آن توسط موتورهای جستجو نمی شود. و سپس باید نظارت کنید که آیا گوگل و سایر موتورهای جستجو این کار را انجام می دهند و نظرات خود را نمایش دهید.

تأثیر رتبه‌بندی‌ها را اندازه‌گیری کنید و نشانه‌گذاری را مرور کنید

اجرای طرح بازبینی به Google اجازه می‌دهد تا فهرست شما را با رتبه‌بندی‌ها و نظرات ستاره غنی‌سازی کند. نمایش طرح بازبینی در SERP ها منجر به افزایش کلیک ها، نمایش ها و غیره می شود.

با این حال، افزایش CTR ارگانیک است که تأثیر واقعی طرح بازبینی را نشان می‌دهد. مشاهده CTR بیشتر به این معنی است که کاربران متوجه طرح بررسی می شوند. همچنین به این معنی است که آن رتبه‌بندی‌ها و بررسی‌ها با آنها طنین‌انداز می‌شوند و آنها را به فهرست شما جذب می‌کنند.

استفاده از تست تقسیم SEO برای اندازه گیری نتایج

تست تقسیم سئو بر روی اندازه گیری تاثیر تغییرات مختلف بر عملکرد سئو تمرکز دارد. از نظر عملی، اجرای تست‌های سئو به معنای آزمایش گروهی از صفحات مشابه آماری برای اندازه‌گیری تأثیر یک تغییر خاص (مانند استقرار طرح بازبینی) است.

ما برای آن مشکل نیز راه حلی داریم. در واقع، seoClarity تنها نرم افزار سئو موجود در بازار است که دامنه کامل پروژه طرحواره را پوشش می دهد.

 • Schema Optimizer به شما امکان می دهد بدون اتکا به توسعه دهنده یا تیم مهندسی، نشانه گذاری را اجرا کنید.
 • ممیزی سایت تأیید می کند که آیا کد صحیح است و باید توسط موتورهای جستجو برای غنی سازی لیست های شما انتخاب شود.
 • تجزیه و تحلیل تست تقسیم به شما امکان می دهد تست های تقسیم شده را برای تعیین تأثیر داشتن یک طرح بررسی بر عملکرد سئو انجام دهید.

نتیجه

طرح بازبینی، مانند بسیاری از انواع دیگر نشانه گذاری، برای جلب توجه به فهرست SERP، ایجاد اعتماد و ایجاد یک CTR ارگانیک بالاتر بسیار مفید است.

متأسفانه، برای بسیاری از سئوکاران، افزودن آن چیزی جز یک رویا نیست. فقدان فناوری برای انجام آن همراه با بی‌علاقگی تیم‌های توسعه‌دهنده به این معناست که چنین پروژه‌هایی به ندرت انجام می‌شوند.

اما به یاد داشته باشید، راه دیگری وجود دارد. می‌توانید از ابزار اختصاصی مانند Schema Optimizer برای استقرار و مدیریت نشانه‌گذاری بدون اتکا به کمک کسی، از جمله تیم توسعه، استفاده کنید.

می خواهید بیشتر بدانید؟
نمای کلی SchemaOptimizer را در اینجا بررسی کنید.