AI Transformation یا تحول هوش مصنوعی در حوزه علوم رایانش

14 ترفند سریع سئو برای افزایش دید جستجو 2

همانطور که در مطلب گذشته خواندید:

بسیاری از سئوکاران سازمانی جدید در مورد بهبود سریع رتبه بندی موتورهای جستجویشان نیاز به راهنمایی دارند تا محتوای آنها در جستجوی ارگانیک دیده شود.
بیشتر آنها سخت در حال انجام تحقیقات کلمات کلیدی، نوشتن محتوا، ایجاد لینک، حذف مسائل فنی در سایت هستند…
هنگامی که هیچ نتیجه فوری ظاهر نمی شود، آنها متحیر می شوند که آیا چیز دیگری وجود دارد که می تواند به بالا بردن فهرست جستجوی آنها در صفحه نتایج و در اسرع وقت کمک کند!
وقتی نوبت به بهبود رتبه‌بندی می‌شود، هیچ چیز بهتر از انتشار محتوای با کیفیت بهینه‌سازی شده برای کلمه کلیدی هدف، افزایش اعتبار آن و اولویت‌بندی تجربه کاربر به جای الگوریتم نیست.
به هر حال، وقتی کاربر در گوگل جستجو می کند، می خواهید محتوای شما دیده شود.

در اینجا لیستی از تاکتیک های سئو که در ادامه متن نوشته شده را مشاهده می کنید:

1. متن ثابت را برای پیوندهای داخلی خود بهینه کنید

2. تگ های متا را بهبود بخشید

3. موضوعات محتوایی را که صفحات رتبه‌بندی برتر شامل می‌شوند، درج کنید

4. هر صفحه را به صفحه هدف در صفحه اصلی ارجاع دهید

5. E-A-T گوگل را دنبال کنید

6. کلمات کلیدی بیشتری را در عنوان قرار دهید

7. خوانندگان را با چند رسانه ای درگیر کنید

آنچه در این مطلب می خوانید:

8. بهبود خوانایی موبایل

9. از سالم بودن ساختار سایت اطمینان حاصل کنید

10. نشانه گذاری طرحواره را وارد کنید

11. دریافت بک لینک

12. تصاویر خود را بهینه کنید

13. محتوای خود را به درستی ساختار بندی کنید

14. بهینه سازی برای جعبه پاسخ

متن سربرگ خود را وارد کنید

#8. بهبود خوانایی موبایل

” به عنوان بازاریاب، ما امروز بر سئوی موبایل در تمام جنبه های کار خود تأکید می کنیم و اولویت استراتژی های خود را برای هدف قرار دادن کاربران تلفن همراه بهینه می کنیم. ما تجزیه و تحلیل می کنیم که کدام دستگاه های تلفن همراه به طور منظم بیشترین ترافیک را ارسال می کنند. ما تمام تلاش خود را برای به دست آوردن دید بهتر در جستجوی تلفن همراه انجام می دهیم. با این حال، وقتی نوبت به بازاریابی محتوا می‌رسد، ما همچنان با در نظر گرفتن دستگاه‌های رومیزی، کپی را می‌نویسیم و بهینه می‌کنیم.”
علیرغم فشار قوی برای ارائه یک تجربه بی‌نظیر سازگار با موبایل، ما همچنان متنی را طوری ایجاد می‌کنیم که گویی کاربران آن را روی دسک‌تاپ می‌خوانند.
ما آن را با فونت های کوچک تنظیم می کنیم. فضای کافی بین خطوط وجود ندارد. ما جملاتی می نویسیم که خیلی طولانی هستند.

همه این موارد باعث می شود که محتوا در یک صفحه نمایش کوچک ناخوانا به نظر برسد.
در عصر رسانه های اجتماعی، که در آن محتوا به طور مداوم در دستگاه های تلفن همراه به اشتراک گذاشته می شود، ضروری است که محتوای شما برای موبایل نیز بهینه شود.

با توجه به اهمیتی که گوگل برای UX موبایل قائل است، بهبود بهینه سازی موبایل می تواند برای رتبه بندی شما مفید باشد.

چند ایده در مورد نحوه انجام آن :
• خوانایی مطالب خود را افزایش دهید. آن را طوری تنظیم کنید که کاربران مجبور نباشند آن را بخوانند. همچنین، مطمئن شوید که آنها می توانند اسکرول کنند و همچنان به اصل اطلاعات دست پیدا کنند.
• افزایش سرعت صفحه موبایل
• و تمام مطالب را بدون مخفی کردن اطلاعات در پشت آکاردئون ها یا اسکریپت های دیگر نمایش دهید.

ساختار سایت سالم کلید هر سایت و تلاش های سئو است – اگر کاربر نتواند در سایت شما به سرعت و کارآمد اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کند، به SERP بازمی گردد.
اگر اینطور باشد، گوگل شروع به بررسی این معیارها می کند و می بیند که سایت شما به کاربران نهایی کمک نمی کند. این مسئله می تواند به رتبه شما آسیب برساند و منجر به کاهش دید جستجو شود.
برای داشتن یک سایت سالم به مواردی مانند سرعت صفحه، طبقه بندی سایت و غیره توجه کنید که همگی بر سئو فنی تاثیر می گذارند. برای یافتن مشکلات احتمالی سایت، می توانید یک ممیزی سایت برای بررسی رایج ترین مسائل فنی انجام دهید.

#9. از یک ساختار سایت سالم اطمینان حاصل کنید

ساختار سایت سالم کلید هر سایت و تلاش های سئو است – اگر کاربر نتواند در سایت شما به سرعت و کارآمد اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کند، به SERP بازمی گردد.
اگر اینطور باشد، گوگل شروع به بررسی این معیارها می کند و می بیند که سایت شما به کاربران نهایی کمک نمی کند. این مسئله می تواند به رتبه شما آسیب برساند و منجر به کاهش دید جستجو شود.
برای داشتن یک سایت سالم به مواردی مانند سرعت صفحه، طبقه بندی سایت و غیره توجه کنید که همگی بر سئو فنی تاثیر می گذارند. برای یافتن مشکلات احتمالی سایت، می توانید یک ممیزی سایت برای بررسی رایج ترین مسائل فنی انجام دهید.

طرحواره یک سیگنال ارتباط عالی برای گوگل، به کاربران (و موتور جستجو) اجازه می دهد تا درک بهتری از آنچه صفحه شما در مورد آن است داشته باشند.
وقتی گوگل به طور کامل صفحه شما و محتوای آن را درک کند، می‌تواند آن صفحه را با جستارهای مناسب مطابقت دهد.
افزودن طرحواره به صفحات شما یک راه ساده برای افزایش دید جستجو و CTR است.
در اینجا نمونه ای از شکل طرحواره سؤالات متداول آمده است.
(طرح سوالات متداول در فهرست SERP فضای املاک و مستغلات بیشتری را اشغال می کند.)
بعلاوه، با برنامه افزودنی رایگان Schema Builder Chrome، ساخت، آزمایش و استقرار داده های ساختار یافته به سادگی اشاره و کلیک می شود.

شماره 11. کسب بک لینک

بک لینک ها راهی عالی برای نشان دادن قدرت شما و افزایش دید جستجوی شما هستند. بک لینک ها شاخصی هستند که نشان می دهد سایر صفحات وب سایت شما را به اندازه کافی ارزشمند می دانند تا به آن لینک دهند.
اگرچه کسب بک لینک خارج از کنترل مستقیم شما است زیرا به صلاحدید سئو یا ویرایشگر وب سایت دیگر بستگی دارد، روش هایی برای نظارت بر ذکر نام تجاری شما به صورت آنلاین وجود دارد که می تواند شما را در فرصت های بک لینک راهنمایی کند.
Google Alerts (یکی از ابزارهای رایگان سئو که استفاده از آن را به شما توصیه می کنیم) به شما امکان می دهد عبارات کلیدی را که در وب ظاهر می شوند نظارت کنید.
اگر یک هشدار برای نام تجاری خود تنظیم کنید، به راحتی می توانید زمانی که کاربران درباره شرکت شما می نویسند را نظارت کنید. اگر به نام سایت شما اشاره شده اما پیوندی ضمیمه نشده است، می‌توانید با ویرایشگر تماس بگیرید و بخواهید که بک لینک مربوط به سایت شما را اضافه کند.
این حرکت ساده می تواند در نشان دادن اقتدار شما در یک موضوع و افزایش دید آنلاین شما کمک زیادی کند.
توجه: برخی از پلتفرم های سئو دارای ویژگی های پروفایل بک لینک هستند که به شما امکان می دهد وضعیت بک لینک های خود را نظارت کنید
راه دیگر برای اطمینان از بک لینک، ایجاد محتوای با کیفیت بالا و معتبر است. دیگران ارزش کار شما را می بینند و به سایت شما لینک می دهند. راه هایی وجود دارد که می توانید محتوای خود را تغییر دهید تا قدرت خود را نشان دهید.

#12. تصاویر خود را بهینه کنید

کاربران بیشتر وارد محتوا می شود تا متن. چند رسانه ای برای شکستن بلوک های طولانی متن مفید است، به علاوه به توضیح مفهوم به روشی دیگر کمک می کند که ارزشی را برای کاربر فراهم کند.
به عنوان مثال،اضافه کردن تصویر به هر صفحه وب، اما بهینه سازی آنها نیز مهم است.
هنگام آپلود تصاویر به نام و فرمت تصاویر توجه کنید. برخی از سیستم های مدیریت محتوا به طور پیش فرض از نام تصویر به عنوان متن جایگزین استفاده می کنند.
توضیح کوتاه با جزئیات دقیق درباره یک تصویر میتواند برای کسانی که که دارای اختلالات بینایی هستند و موتورهای جستجویی که سعی در تسلط یافتن به تمام آنچه یک سایت ارائه میکند را دارند، مفید باشد.
در واقع، این ترفند کوچک سایت شما را در موارد مرتبط تقویت کند.
اگر CMS شما از نام فایل به عنوان متن جایگزین استفاده نمی کند، اکثر سیستم های مدیریت محتوا تغییر متن جایگزین یک تصویر را ارائه می کنند.
اضافه کردن یک عنوان زیر تصویر نیز می‌تواند ارزشی ایجاد کند – این جای دیگری برای اضافه کردن توضیح دقیق تصویر برای ارائه به کاربر است.
فرمت فایل برای اطمینان از اینکه صفحه می تواند تصاویر را به درستی بارگذاری کند، مهم است. فایل‌های بزرگ می‌توانند زمان بارگذاری صفحه را کاهش دهند، که باعث می‌شود کاربران در صورتی که مجبور باشند بیش از حد منتظر بمانند، صفحه را ترک کنند.

شماره 13. محتوای خود را به طور مناسب ساختار دهید

از آنجایی که ماندن کاربران بیشتر در سایت شما می تواند به رتبه های بالاتر (به دلیل فاکتور مرتبط بودن) منجر شود، داشتن ساختار منطقی برای محتوا مهم است.
تعداد کمی از کاربران مایلند در صفحه‌ای بمانند که برای چشم خوشایند نیست یا اطلاعات را نمی‌توان به راحتی پیدا کرد.
برای ارائه یک تجربه کاربری خوب، محتوای خود را با سرفصل های مناسب H1 و H2 ساختار دهید که به صفحه فرمت واضحی می دهد. اضافه کردن متن لنگر یا یک منوی پیمایش را در نظر بگیرید تا پیمایش در یک صفحه وب طولانی‌تر را آسان‌تر کنید.
اگرچه این ترفندها تأثیر مستقیمی بر روی دید جستجوی شما نخواهد داشت، اما بر نحوه رفتار کاربر در سایت شما تأثیر می‌گذارد، و این برای Google نشان می‌دهد که کدام سایت شایسته ی رتبه بالاتر برای جستجو است.

شماره 14. بهینه سازی برای جعبه پاسخ

برای اینکه محتوای شما در بالای SERP دیده شود، می‌توانید برای جعبه پاسخ / قطعه ویژه بهینه‌سازی کنید. هنگامی که جعبه پاسخ را ایمن می کنید، تضمین می کنید که URL شما دیده می شود.
تنظیمات سریع در محتوای شما می تواند به شما در برنده شدن جعبه پاسخ کمک کند. مطمئن شوید که به چه کسی، چه چیزی، چرا، کی و چگونه یک سوال یا موضوع در محتوای خود پاسخ دهید.
جستجوهایی که حاوی این کلمات هستند معمولاً اطلاعاتی هستند، بنابراین Google سعی می کند مستقیماً به این سؤالات بااستفاده مستقیم از متن یک صفحه وب پاسخ دهد.
در نتیجه پاسخ بهتر به سوالات مطرح شه در جعبه سوالات میتواند شانس بیشتری برای استفاده از این امکان و ارائه در جعبه پاسخ به شما بدهد.
هدف همه در دیجیتال مارکتینگ و سئو این است که محتوا دیده شود.
و اگرچه این ترفندها ممکن است تأثیر زیادی بر رتبه‌بندی کلمات کلیدی شما نداشته باشند، مطمئناً باید شانس محتوای شما را برای رتبه‌بندی بالاتر افزایش دهند (و این یعنی دید بهتر در موتورهای جستجو!).